Виправлення помилок щодо кількості (об’єму, обсягу) товарів/послуг, часткового чи повного повернення товарів/послуг, а також скасування постачання, що супроводжується поверненням передоплати (авансу) за відповідні товари/послуги, спричиняє коригування кількісних показників податкової накладної.
Порядок заповнення розрахунку коригування в такому випадку має свої особливості. Про них і поговоримо

Зміна кількості, у т.ч. часткове повернення товарів/послуг

Алгоритм заповнення розрахунку коригування вже врегульовано в п. 23 Порядку № 1307.

У разі коригування кількісних/вартісних показників табличної частини податкової накладної у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або під час повернення постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг розрахунок коригування заповнюють у такому порядку:

— показники рядка податкової накладної, який коригують, зазначають зі знаком «–» окремо в кожній графі;

— додають новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками (за потреби), якому(им) присвоюють новий черговий порядковий номер, що не був зазначений у податковій накладній.

Іще до того, як з’явилася ця норма (до 01.12.2018), у підкатегорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua) податківці опублікували роз’яснення, у якому прописали, що зміну кількості товарів/послуг у розрахунку коригування слід фіксувати двома рядками: першим рядком сторнують рядок податкової накладної, у якому змінюють показники кількості, а в другому — зазначають правильні показники.

Зважаючи на норми п. 23 Порядку № 1307 та неписані правила заповнення розрахунку коригування від податківців (див. листи ДФСУ від 22.06.2018 р. № 18983/7/99-99-15-03-02-17 та від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17), у разі зміни кількості товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення товарів) постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому:

у першому рядку:

— у графі 1.1 зазначає № за порядком рядка розрахунку коригування;

— у графі 1.2 — № за порядком рядка податкової накладної, який коригують;

— у графі 2.1 — код причини коригування «Зміна кількості» — «102»;

— у графі 2.2 — № за порядком групи коригування (див. статтю «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання»);

— значення граф 3–6 відповідає значенню, відповідно, граф 2–5 рядка податкової накладної, що коригують;

— у графі 7 зі знаком «–» указують значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригують;

— у графі 8 — значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригують;

графи 9–10 не заповнюють;

— значення граф 11, 12 відповідає значенню, відповідно, граф 8, 9 рядка податкової накладної, що коригують;

— у графі 13 зі знаком «–» указують значення графи 10 рядка податкової накладної, що коригують;