Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 16 (25) — понеділок, 22 квітня 2013
Новини законодавства
Справа в тім, що завжди спірним питанням було: чи можна вважати відрядженням поїздку працівника саме зі структурного підрозділу , адже про такий підрозділ у Інструкції про відрядження, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59 не мовиться жодного слова?
Останнім часом передплатників газети «Інтерактивна бухгалтерія» усе частіше стало цікавити питання продажу нерухомого майна. А точніше вони «узріли» у пп. 1 п. 292.1 Податкового кодексу України можливість продавати нерухомість і водночас не платити від таких операцій єдиного податку.
Роз'яснення держорганів
Чи може фізична особа отримати довідку про власні доходи в органах ДПС із метою заповнення декларації про майновий стан і доходи?
Реєстр податкових накладних
З 1 березня 2013 р. платники ПДВ ведуть Реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новою формою. У статті «Реєстр виданих та отриманих податкових накладних: нова форма — старий зміст» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 7–1 за 2013 р. ми детально розібрали зміни у формі Реєстру та новий порядок його заповнення, затверджений Наказом № 1340. Сьогодні ж пригадаємо основні вимоги до ведення та подання копії записів у Реєстрі, а також розглянемо на прикладах, як заповнити його графи в різних ситуаціях.
Занесення записів про постачання товарів (послуг) неплатникам ПДВ (звичайним фізособам, приватним підприємцям, юрособам) у р. І Реєстру, безумовно, має свої особливості. Такі постачання, як правило, проводять на підставі:
податкових накладних, складених за щоденним підсумком операцій;
податкових накладних, оформлених на кожну окрему операцію з постачання для неплатника ПДВ.
Помилки… Як не прикро визнавати, але факт залишається фактом — від них не застрахований ніхто. Однак кожному під силу їх виправити. І помилки, допущенні під час заповнення Реєстру, не є винятком.
Звітність
Коли подавати декларацію про валютні цінності, якщо сорокаденний термін подання квартальної звітності закінчується 10 травня 2013 року?
Ми — суб’єкти господарювання, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить 8 осіб і річний дохід не перевищує суми, еквівалентної 2 млн євро. Органи статистики наполягають на тому, що ми маємо подавати їм квартальну фінзвітість, хоча раніше ми звітували раз на рік. Тож, як усе ж таки суб’єкти мікропідприємництва мають подавати фінзвітність у статистику: раз на рік чи раз на квартал?
Трудові відносини
Трудова книжка — пережиток минулого чи важливий документ сьогодення? Допоки точиться дискусія з цього приводу, трудова книжка наразі є основним документом про трудову діяльність працівника, тому вона належить до основних кадрових документів. За записами в трудовій книжці обчислюється стаж, у т.ч. спеціальний, і підтверджується досвід, кваліфікація, а також право працівників на пільги під час призначення спеціальних пенсій, виплат за вислугу років тощо.
Соціальне страхування
Ми продовжуємо розпочату в № 12(21)/2013 газети «Інтерактивна бухгалтерія» серію публікацій, присвячену виплатам із соціального страхування. Наразі зупинимося на порядку оподаткування та обліку лікарняних. Ви дізнаєтеся, як сплачувати з таких виплат податок на доходи, єдиний соціальний внесок. До того ж ми з’ясуємо, чи завжди їх суму можна віднести до складу податкових витрат, наведемо числові приклади з нарахування таких виплат.
Первинні документи
Нещодавно Держстат скасував наказ, яким затверджено типову форму Подорожнього листа службового легкового автомобіля (наказ № 95, набрав чинності 16.04.2013 р.). А яким же документом у бухгалтерському та податковому обліку підтверджувати витрати на ПММ?
Приватне підприємництво
Як обкладати ПДФО доходи фізособи-єдинника від продажу авто Я платник єдиного податку, 2 група, займаюсь продажем канцелярських товарів. Товари перевожу своїм власним автомобілем Volkswagen Amarok, який збираюся продати.
ЗЕД
Ваш контрагент (партнер) розташований в Гонконзі? Тоді вам не зайвим буде дізнатися про деякі нюанси, пов’язані з оподаткуванням операцій з вашим партнером
Наше підприємство (платник податку на прибуток) виплачує роялті нерезиденту. За яким курсом НБУ треба розраховувати податок на репатріацію для уплати в бюджет (за курсом нарахування доходу нерезиденту, на дату його виплати чи, може, за якимось іншим курсом)?
Будівництво
Держархбудінспекція України з початку поточного року видала низку листів стосовно самочинного будівництва, а також переобладнання та перепланування приміщення. Для того щоб зекономити ваш час, ми зібрали їх в одному матеріалі, виокремивши цікаві моменти, на які слід звернути увагу.
Сільське господарство
Наше сільськогосподарське підприємство зберігало власно вирощений посівний матеріал (зерно) у своєму складському приміщенні. Під час підготовки до посівної ми виявили, що частина посівного матеріалу зіпсувалася й непридатна для посіву. Як правильно оформити зіпсоване зерно та як відобразити це в бухгалтерському та податковому обліку?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!