Ми платники податку на прибуток, за п. 57.1 ПКУ звітуємо раз на рік з податку на прибуток. У І кварталі 2013 року виплатили нерезиденту дохід від продажу нерухомого майна. Коли нам треба подавати звіт про виплачені доходи нерезидентам: у строки, передбачені для квартального чи річного звітного періоду?
ВІДПОВІДЬ: Платники податку, що звітуватимуть раз на рік, можуть не хвилюватися з приводу подачі звіту про виплачені в І кварталі 2013 року доходи нерезиденту, адже вони мають подати такий звіт у складі річної декларації за підсумками 2013 року. Пояснімо…
Нагадаємо!
Будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку та за ставками, визначеними ст. 160 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Тому резидент, який виплачує на користь нерезидента або упов ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) доходи, перелічені в п. 160.1ПКУ, із суми такого доходу зобов’язаний утримати податок на репатріацію (п. 160.2 ПКУ). Звісно, ці правила діють, якщо міжнародні договори між Україною та країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, не вказують іншого.