Під час сплати податку на прибуток за підсумками річної декларації за 2012 рік ми помилково переплатили суму податку. Податковий борг у підприємства відсутній.
Чи можемо ми повернути суму переплати на поточний рахунок підприємства?
Що для цього потрібно зробити?
ВІДПОВІДЬ: Так, звісно, ви можете повернути суму зайво сплаченого податку. Таке право надано платникам податку згідно зі ст. 43 Податкового кодексу України ( далі — ПКУ). Є тільки одна умова — у підприємства не повинно бути податкового боргу.
Тут розпочинається найцікавіше, бо ПКУ прямо не вказує, про який борг мовиться: про борг узагалі (за будь-яким податком чи збором), чи саме з того податку, за яким здійснено надмірну сплату грошового зобов’язання.
Читаючи норму закону буквально, можна дійти висновку, що заборгованість із будь-якого податку (бору) повинна стати перешкодою для повернення коштів. Такої ж думки дотримуються й податківці в підкатегорії 020.04 ЄБПЗ1: «…повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань у разі наявності у платника податкового боргу за відповідними (декількома) податками можливе після погашення таких сум боргу наявною сумою переплати. Для цього платником повинна бути подана заява про перерахування переплати на погашення відповідних сум податкового боргу та, у разі залишку переплати після такого погашення, на поточний рахунок платника податку в банку».