Державне підприємство має сплачувати частину чистого прибутку «у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств». У який саме термін слід перерахувати такий платіж до бюджету: у строк, передбачений для квартального звітного періоду чи для річного звітного періоду?
ВІДПОВІДЬ: У законодавстві дійсно доволі туманно прописали, у який саме строк держпідприємства мають сплатити частину чистого прибутку. Водночас, поміркувавши, доходимо висновку, що це потрібно робити саме у строк, передбачений для квартального звітного періоду.
Послідовність міркувань, ґрунтуючись на яких ми зробили цей висновок, наведемо нижче.
Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями затверджено постановою КМУ від 23.02.2011 р. № 138 (далі —Порядок № 138). Згідно з його п. 2, державні унітарні підприємства та їх об’єднання повинні сплачувати частину чистого прибутку (доходу) до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств. У п. 152.9 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) використовуються такі податкові періоди: