Змінився порядок подання декларації з податку на прибуток. Скажіть, чи треба подавати в Податкову фінансову звітність за І квартал? Чи лише раз на рік?
ВІДПОВІДЬ: Якщо підприємство не подає декларацію з прибутку за І квартал, то і фінзвітність за цей період надавати також не потрібно. У загальному випадку, звітуючи за 2013 рік, слід буде надати разом із декларацією й річну фінзвітність. Пояснимо.
Подають фінзвітність у Податкову разом із декларацією з податку на прибуток. Про це прямо зазначено в п. 46.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ): «платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації» . Малі підприємства — лише раз на рік, разом із річною декларацією (абз. 2 п. 46.2 ПКУ).
Для довідки
ПКУ говорить про «малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України». Після змін у Господарський кодекс України (далі — ГКУ), унесених Законом України від 22.03.2012 р. № 4618-VI, поняття «малі підприємства» не стало. Його аналог нині — це «суб’єкти малого підприємництва» (ч. 3 ст. 55 ГКУ). Тож щодо розміру підприємства логічно