У цьому матеріалі наведімо декілька поширених практичних прикладів нарахування зартпали у 2017 році, якщо оклад працівника менший за розмір мінзарплати (3200 грн), та відображення таких операцій у бухгалтерському та податковому обліку
Газета № 20 / 31 січня 2017
Зміст
Експерти коментують
Тема тижня: Декларація з податку на прибуток за 2016 рік
Оплата праці
Оподаткування зарплати у 2017 році: практичні приклади
Не актуальна редакція
Матеріали по темі
-
Аналітичні матеріали
-
Із 1 січня 2017 року встановлений розмір мінзарплати ― 3200 грн. Чи обов’язково встановлювати оклади працівників у штатному розписі на рівні мінзарплати? Чи потрібно змінювати оклади за посадами, які обіймають працівники, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3 (6) років, і фактично їм зарплата не нараховується?
-
Із 1 січня 2017 року працівника переведено на 0,5 ставки. Як нараховувати ЄСВ і який період потрапить до страхового стажу: весь місяць чи пропорційно нарахованому ЄСВ? Чи впливає на страховий стаж сума донарахованого виходячи з мінзарплати ЄСВ?
-
Працівника підприємства призвано на строкову військову За його посадою встановлено оклад у розмірі 2000 грн, а на період військової служби зберігаємо його середній заробіток. Чи проводити доплату до мінзарплати?
-
Серед мінімальних гарантій в оплаті праці — дотримання розміру мінімальної зарплати в місячному чи годинному вимірі. Проте механізм розрахунку чітко не прописаний, тому й виникає безліч запитань. Звісно, обчислювати доплату до мінзарплати доводиться для тих працівників, у яких низькі зарплати. Розгляньмо найпоширеніші запитання