Які зміни з податку на прибуток запрацюють із 01.01.2017 р.? Чи закріпив Закон № 1797 нові податкові різниці з податку на прибуток? Читайте в коментарі
Газета № 9 / 16 січня 2017
Зміст
Зміни-2017 з податку на прибуток: неістотно істотні
Матеріали по темі
-
Аналітичні матеріали
-
Які є різниці з податку на прибуток за роялті? Чи стосуються вони лише роялті для нерезидентів, чи є різниці й за роялті, які нараховують на користь резидентів? Яка різниця за роялті є річною, а яка — квартальною?
-
Контролери розглянули питання коригувань фінансового результату до оподаткування щодо процедур нарахування та списання резерву сумнівних боргів. Із якими висновками ми згодні, а з якими — не повністю? Далі — у коментарі...
-
Хто зобов’язаний використовувати різниці з податку на прибуток? Хто може відмовитися від різниць із податку на прибуток? Як рахувати 20-мільйонний критерій?
-
Коли дооцінка об’єктів основних засобів і нематеріальних активів впливає на об’єкт обкладення податком на прибуток?
-
Методика обліку податку на прибуток із 2015 року істотно відрізняється від усієї історії цього податку. Наразі оподатковуваний прибуток визначають на підставі бухгалтерського фінрезультату та податкових різниць, які цей результат коригують. Зараз поговоримо про різниці, що виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
-
Під час списання безнадійної заборгованості важливо взяти до уваги все: це грошова чи товарна заборгованість, чи передбачено для неї створення резерву сумнівних боргів, яка дата списання безнадійної дебіторки тощо. Без з’ясування цих нюансів правильно списати безнадійну дебіторську заборгованість навряд чи вдасться…
-
Наразі розповімо покупцям — платникам податку на прибуток і ПДВ, на які облікові наслідки очікувати від списання безнадійної товарної дебіторки (за попередньо оплачені, але не поставлені товари/послуги)
-
Кожен бухгалтер хоча б раз мав справу зі списанням безнадійної дебіторської заборгованості. Розгляньмо детально, за яких умов у бухгалтерському та податковому обліку дебіторська заборгованість визнається безнадійною
-
Особливості визнання дебіторської заборгованості безнадійною ми розглядали матеріалі «Коли дебіторська заборгованість стає безнадійною». Тепер поговоримо про особливості її обліку, а саме — про облік грошової безнадійної дебіторської заборгованості. Чи обов’язково потрібен резерв сумнівних боргів для списання такої дебіторки? Та які особливості відображання цієї заборгованості в податковому обліку? Що в частині ПДВ? Про це — у матеріалі
-
Чи є різниці з податку на прибуток за ремонтом й обслуговуванням невиробничих основних засобів? Якщо так ― то які? Як їх застосовувати під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток?
-
За якими купівлями в нерезидентів діє різниця в 30% вартості придбаного? Які Переліки КМУ затверджують «особливих» нерезидентів? Які винятки існують для того, щоб не застосовувати 30-відсоткову різницю? Які особливості обчислення та застосування різниці в 30% за придбаним у «низькоподаткових» нерезидентів? Відповіді — тут
-
Чи обов’язково створювати резерв відпусток, як його обчислити, відобразити в бухобліку та як він впливає на базу обкладення податком на прибуток? Відповіді — у нашій статті
-
Які нововведення для неприбуткових установ діятимуть із 01.01.2017 р.? Які зміни закріпив для них Закон № 1797? Які строки звітування встановлено для неприбутківців? Про все це читайте в коментарі…
-
Чи можна буде з 01.01.2017 р. пришвидшено замортизувати в податковому обліку основні засоби 4 групи? Які умови для застосування такої амортизації закріпив Закон № 1797? Читайте в коментарі…
-
Які нововведення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток діятимуть із 01.01.2017 р.? Які зміни закріпив Закон № 1797? Коли потрібно подавати фінзвітність? Читайте в коментарі…
-
Підприємство має річний бухгалтерський дохід понад 20 млн грн. У звітному періоді було продано основний засіб, який не застосовувався в господарській діяльності (невиробничий основний засіб). Як відобразити в додатку РІ до декларації з податку на прибуток господарську операцію з реалізації та ліквідації невиробничого основного засобу, якщо в нього є залишкова вартість?
-
Підприємство у звітному періоді придбало та продало вексель. У результаті такої операції воно отримало прибуток. Жодних переоцінок цінних паперів підприємство не здійснювало. Як провести ціннопаперове коригування по операції з купівлі-продажу векселя, якщо підприємство вирішило під час визначення об’єкта оподаткування добровільно застосовувати різниці, про що поставило відмітку в декларації?
-
Підприємство під час визначення податку на прибуток застосовує різниці. Запозичення перед нерезидентом перевищують власний капітал більш ніж в 3,5 разу. Як застосувати різницю за процентами за І квартал 2016 року? На яку суму збільшується та зменшується фінансовий результат за «процентною» різницею?
-
У підприємства є непогашена кредиторська заборгованість за поставленими товарами. У зв’язку із цим контрагент подав до суду позов із проханням стягнути суму боргу й штрафні санкції. Суд виніс рішення на користь цього контрагента. Згідно із цим рішенням, підприємство зобов’язане виплатити йому, окрім суми основного боргу за договором, іще й штрафи, пеню й компенсувати судовий збір.
-
Час від часу трапляються випадки, коли не потрібно погашати кредиторську заборгованість. Тож розгляньмо їх, а заразом і порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліку списання кредиторки
-
Хто зможе скористатися нульовою ставкою з податку на прибуток? Які умови для застосування такої ставки закріпив Закон № 1797? Читайте в коментарі…