Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 132 — п`ятниця, 15 липня 2016
Бухгалтерський облік
У підприємства є непогашена кредиторська заборгованість за поставленими товарами. У зв’язку із цим контрагент подав до суду позов із проханням стягнути суму боргу й штрафні санкції. Суд виніс рішення на користь цього контрагента. Згідно із цим рішенням, підприємство зобов’язане виплатити йому, окрім суми основного боргу за договором, іще й штрафи, пеню й компенсувати судовий збір.
Підприємство щомісяця отримує відсотки на залишок коштів на поточному рахунку. Як такі кошти відображати в бухгалтерському обліку? Це доходи від фінансової діяльності чи інші операційні доходи?
Банк відкриває підприємству на місяць короткострокову кредитну лінію для поточних платежів. Як правильно оформити в бухгалтерському обліку?
Підприємство отримало безоплатно автомобіль від засновника. Як правильно відобразити в обліку факт такого безоплатного отримання основного засобу?
Податок на прибуток
Питання актуальне для платників податку на прибуток, які застосовують різниці під час визначення бази обкладення податком на прибуток, адже саме вони нараховують податкову амортизацію.
Податок на прибуток, який підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості (п. 137.6 ПКУ). Залишок, що не врахувався у зменшення, на наступні періоди не переноситься.
Відповідальності за нульову ліквідаційну вартість законодавство не встановлює. Однак...
Із 2015 року податок на прибуток обчислюють виходячи з бухфінрезультату плюс/мінус різниці (якщо підприємство використовує різниці)...
Якщо буквально виходити з норм ПКУ, то зарахувати дивідендний авансовий внесок у зменшення податку на прибуток можна за підсумками року...
ПДВ
Як відомо, із 01.01.2016 р. у разі повернення з бюджету надміру сплачених платником грошових зобов'язань із ПДВ такі кошти повертають винятково на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ...
У листі ДФСУ від 09.06.2016 р. № 12798/6/99-99-15-03-02-15 податківці стверджують таке: п. 198.5 ПКУ, за яким платник ПДВ зобов’язаний нарахувати технічні податкові зобов’язання на вартість товарів/послуг, зокрема, у разі їх використання у звільнених від ПДВ операціях, поширюється лише на ті товари/послуги, котрі придбано з ПДВ. При чому неважливо, вони придбані до чи після 01.07.2015 р...
У листі ДФСУ від 09.06.2016 р. № 12796/6/99-99-15-03-02-15 податківці розглянули запитання щодо кількості податкових накладних (одна чи декілька), які повинні складатися постачальником — платником ПДВ покупцю відповідно до різних договорів купівлі-продажу товарів/послуг протягом одного дня. І дійшли таких висновків...
У повідомленні на офіційному веб-сайті ДФС у Дніпропетровській області від 09.06.2016 р. контролери прописали 3 цікавих тези...
Як відомо, п. 198.6 ПКУ забороняє показувати в поточній декларації з ПДВ податковий кредит за податковою накладною, із дати складання якої спливло 365 днів. Однак ця норма нічого не говорить про виправлення помилок у деклараціях із ПДВ за попередні звітні періоди...
ПДФО
Підприємство орендує приміщення офісу у фізособи. Договором передбачено нарахування орендної плати щомісяця. Однак через складне фінансове становище нарахована орендна плата не виплачувалась орендодавцю, як наслідок виникла заборгованість починаючи з листопада 2015 року. Наразі планується погасити всю суму боргу. За якою ставкою обкладатиметься ПДФО орендна плата за листопад–грудень 2015 року, котра виплачується у 2016 році?
Під час розрахунку зарплатного авансу працівникам програма з ведення обліку застосовує податкову соцпільгу з ПДФО. При перевірці ДФС порекомендувала відмовитися від застосування пільги з ПДФО під час розрахунку авансу. Як правильно нам учинити та які доводи наводити фіскальній службі?
Працівник підприємства, який трудиться на посаді керівника технічного відділу, надавав підприємству юридичні послуги як ФОП. Чи можуть контролери під час перевірки дохід, виплачений за договором надання юридичних послуг, прирівняти до виплати заробітної плати такому працівнику?
Підприємство уклало договір добровільного медичного страхування працівників на 1 рік (із липня 2016 року по липень 2017 року). Згідно з графіком платежів, кошти перераховуються страховій компанії щокварталу (чотирма рівними платежами). У якому розмірі відображати в бухгалтерському обліку витрати на медичне страхування співробітників: щомісяця приблизно в рівній сумі чи шляхом списання через витрати майбутніх періодів суми сплачених страхових платежів? Коли перераховувати до бюджету ПДФО та військовий збір?
Підприємство орендує у фізособи автомобіль за договором оренди. Оскільки орендарем виступає звичайна фізособа, таке підприємство повинно виконати всі покладені на нього функції податкового агента — утримати ПДФО, військовий збір і відобразити виплату у формі № 1ДФ. Питання: за яким кодом відображати таку виплату: «102» чи «106»?
Оплата праці та трудові відносини
На підприємстві через скрутне фінансове становище планують знизити посадові оклади працівникам. Як це правильно оформити, аби не було порушень трудового законодавства?
На підприємстві працівників переведено на роботу з неповним робочим днем ― на 0,5 ставки, вони працюють щодня по 4 години. Як правильно нарахувати їм зарплату: за відпрацьовані на півставки дні чи пропорційно відпрацьованим годинам?
У штатному розписі підприємства передбачені посади фінансового директора й технічного директора, а за Класифікатором професій посади називаються, відповідно, «директор фінансовий» і «директор технічний». У які кадрові документи потрібно внести зміни, аби привести найменування цих посад у відповідність до Класифікатора.
Чи зобов’язані підприємства проводити коригування заробітку під час розрахунку відпускних, якщо працівникам підвищили посадові оклади?
Підприємство тимчасово не працює, оформлено простій з оплатою в розмірі двох третин тарифної ставки. Як оплачувати лікарняний працівника, наданий у період простою?
Працівника прийняли на роботу 21.06.2016 р., а звільняється він 19.07.2016 р. Тривалість щорічної відпустки ― 24 к.дн., посадовий оклад установлено в розмірі 5000 грн. Як нарахувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку: виходячи з фактично нарахованої зарплати чи з розрахунку посадового окладу?
Посаду працівника перейменували з «головного менеджера» на «менеджера» у липні 2016 року, аби привести у відповідність до Класифікатора посад. У цьому ж місяці йому, як і всім працівникам, підвищили посадовий оклад із 5000 грн до 5200 грн (базовим для нього був березень 2015 року). Чи вважатиметься переведенням на іншу посаду таке перейменування з підвищенням окладу? Чи зміниться базовий місяць для проведення індексації зарплати такого працівника?
Єдиний податок
ФОП на групі 3, платник ПДВ, має зареєстрований касовий апарат. Отримана готівка за реалізовані товари вноситься на банківський підприємницький рахунок. Чи потрібно ці суми двічі вказувати в Книзі обліку доходів та витрат?
Чи може ФОП-єдинник групи 3 узяти кредит на строк понад рік? Чи не виникатимуть у такому випадку негативні податкові наслідки?
Як єдиннику групи 2 правильно заповнювати Книгу обліку доходів, якщо він отримує дохід як у готівковій так і в безготівковій формах. Чи передбачена відповідальність за невідображення доходу окремо в готівковому та безготівковому розрахунках?
Акцизний податок
Підприємство придбаває пальне (у каністрах), яким в подальшому заправляє службові автомобілі директора та інших працівників. Чи складатиме постачальник акцизну накладну на таке підприємство? Чи є підприємство-покупець особою, що реалізує пальне, та чи повинно складати акцизну накладну при списанні пального?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!