Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 5 — понеділок, 3 грудня 2012
Новини законодавства
(Коментар до листа ДПС України від 05.10.2012 р. № 6386/10/06-406)

Повного тексту листа ми, на жаль, не бачимо. Проте здогадуємося, що податківці намагалися відповісти на доволі актуальне запитання: як у декларації з податку на прибуток підприємств виправляти помилки докодексного періоду (до 01.04.2011 р.)?


Фахівці податкової зазначили, що починаючи з 01.04.2012 р., під час виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться в раніше поданих деклараціях (у тому числі й за звітні (податкові) періоди до 01.04.2011 р.), використовується чинна на сьогодні декларація з податку на прибуток підприємства за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.2011 р. № 1213 (далі — Декларація). Дещо незрозуміло, адже діюча на сьогодні декларація набрала чинності 18.11.2011 р., тобто звітувати за такою формою відповідно до п. 50.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) можна було починаючи з першого кварталу 2012 року. Мабуть, причиною такому висновку контролерів послугувало внесення змін у форму Декларації наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1684. Але наразі це не принципово, тож не акцентуватимемо на цьому увагу.

Катерина ЧЕРНОВСЬКА, податковий консультант газети «Інтерактивна бухгалтерія»
Укотре НБУ вирішив надати роз’яснення щодо питання застосування норм законодавства про заборону надання кредитів в інвалюті. Отож, чи можна надати кредит (позику) в іноземній валюті нерезиденту? Що варто взяти до уваги в такій ситуації?
Установлено ознаки завершення імпортної операції резидента без увезення товару на територію України. Для чого взагалі потрібно визначати ознаки завершення імпортної операції? Які ознаки завершення імпортної операції? З якої дати починають діяти внесені зміни?
НБУ затвердив три постанови: про експортно-імпортний контроль (90 днів), обов’язковий продаж інвалюти (50% виручки), обов’язковий продаж надходжень інвалюти з-за кордону для фізосіб. Які наслідки запроваджених змін?
Софія ВОЙЦЕХОВСКІ, юрист газети «Інтерактивна бухгалтерія»Ліцензійні умови
Вероніка ОРЛОВА, податковий консультант газети «Інтерактивна бухгалтерія»
Анастасія НЄВСКАЯ, бухгалтер-експерт газети «Інтерактивна бухгалтерія»
Основні засоби
В «Інтерактивній бухгалтерії» № 4 ми ознайомили читачів із документальним оформленням, бухгалтерським і податковим обліком придбання основних засобів (далі — ОЗ) за національну валюту (гривню).
ВЕД
Які особливості отримання позики від нерезидентів, котрі мають офшорний статус? Як така операція відображається в податковому та бухгалтерському обліку?
Податок на прибуток
Підприємство здійснює роздрібну торгівлю за готівку, тому є платником збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торговий патент).
У якому рядку додатка ТП до декларації з податку на прибуток потрібно відображати загальновиробничі витрати (далі — ЗВВ)?
О. Митник, бухгалтер, м. Київ


У податковому обліку частина ЗВВ включається до складу собівартості продукції, а частина належить до інших податкових витрат. Тому в додатку ТП до рядків 08 та 12 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Мінфіну від 28.09.2011 р. № 1213 (далі — додаток ТП), вони відображатимуться в рядках А2 і А3. Тепер докладніше.

Наше підприємство займається виготовленням віконної фурнітури. У зв’язку з розширенням виробництва вирішили залучати посередників до продажу товару за договором комісії.
Підкажіть порядок визнання доходів та витрат у податковому обліку у разі продажу товару за договором комісії
Сумісники на підприємстві
Олена ТКАЧЕНКО, незалежний консультант із бухобліку та оподаткування
Нерухомість
Дмитро ПАВЛЕНКО, директор Палати БТІ та керівник аналітичного центру «Правовий захист БТІ»
Правовий аспект
Олексій КРАВЧУК, аудитор, к. ю. н.
РРО
Петро КРИЖАНІВСЬКИЙ, податковий консультант газети «Про приватних підприємців та єдиний податок»
Олександра ФЕДАК, податковий консультант, директор департаменту аудиту та бухгалтерського супроводу Київського центру підтримки й розвитку бізнесу
Корисна інформація
Георгій КЛЯШТОРНИЙ, податковий консультант «Інтерактивної бухгалтерії»
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!