Видавництво не користувалося «книжковою» пільгою в січні – лютому 2015 року. Частку використання для вхідного ПДВ слід брати за підсумками 2014 року чи за підсумками березня? Що робити із вхідним ПДВ за товарами, придбаними у січні – лютому, які згодом почали використовувати в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях?
Газета № 75 / 24 квітня 2015
Зміст
«Книжкова» пільга з ПДВ: перехідні моменти
Матеріали по темі
-
Форми та бланки ЛІГА:ЗАКОН
-
Аналітичні матеріали
-
Відповідь законодавців на винесене в заголовок питання, проста: пільга стосується «періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру)… вітчизняного виробництва» (пп. 197.1.25 ПКУ). Але як установити «вітчизну» виробництва?
-
Платники ПДВ, які у 2020 році одночасно здійснювали операції, обкладені ПДВ, звільнені від ПДВ і/або такі, що не є об’єктом обкладення цим податком, повинні провести річний перерахунок компенсуючих податкових зобов’язань за ст. 199 ПКУ. До того ж зафіксувати його результати в декларації з ПДВ за останній звітний період календарного року (грудень). Як це зробити — читайте тут
-
Об’єкт основних засобів бере участь у пільгових та обкладених ПДВ операціях. У момент його придбання у 2011 році податковий кредит був розподілений. Крім цього, податковий кредит перерозподілявся в річному перерахунку.
З березня 2013 року пільгові операції припиняються.
Будь ласка, дайте відповідь на такі запитання:
1) що робити з ПДВ за таким об’єктом?
2) як бути в ситуації, коли в майбутньому, наприклад, у 2014 році, цей об’єкт знову братиме участь одночасно в пільгових та обкладених ПДВ операціях?
ВІДПОВІДЬ: Той факт, що платник ПДВ припинив проводити пільгову діяльність, ще не означає, що можна забути про перерахунок податкового кредиту за основними засобами, які брали участь одночасно в пільговій та оподатковуваній діяльності. Підкріпимо наше твердження аргументами.
Насамперед пригадаємо основні постулати розподілу податкового кредиту за основними засобами, які використовуються одночасно в оподатковуваній та пільговій діяльності.
1) Під час придбання необоротного активу, який одночасно використовуватимуть в оподатковуваній та пільговій діяльності,платник розподіляє податковий кредит за допомогою загальної частки використання товарів/послуг і необоротних активів в оподатковуваних операціях (далі — частка використання). Останню розраховують за правилами, наведеними в п. 199.2 або п. 199.3 Податкового кодексу України -
Нормативні документи
-
Редакція: 01.01.2015 р.
-
Редакція: 06.02.2015 р.