Газета «Інтерактивна бухгалтерія»
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 217 — четвер, 13 листопада 2014
Інвентаризація
Чи включається до складу доходу юрособи-єдинника вартість надлишків товарів, виявлених за результатами інвентаризації?
Під час інвентаризації в бюджетній установі виявлено окремий інвентар (електрочайник, настільна лампа), який є особистими речами працівників. Чи має інвентаризаційна комісія заносити такі речі до окремого інвентаризаційного опису? Яким чином обліковувати особисті речі працівників?
У бюджетній установі до зони АТО військкоматом мобілізовано автотранспорт (автобуси, вантажівки). Як проводити інвентаризацію цих транспортних засобів?
У штаті підприємства один працівник — керівник. Чи можна для проведення інвентаризації затвердити склад інвентаризаційної комісії з однієї особи?
Чи слід інвентаризувати передані в оренду основні засоби? Чи інвентаризують отримані в оренду об’єкти? Якщо так, як часто здійснювати таку інвентаризацію? Як відобразити інвентаризацію орендованих і переданих в оренду основних засобів?
Про те, які особливості проведення інвентаризації незавершеного виробництва та незавершеного капітального будівництва та як правильно відобразити її результати в облікових регістрах і фінзвітності, ми розповімо в цьому матеріалі
Інвентаризація: методика проведення
Проведення річної інвентаризації наразі є актуальною темою для кожного бухгалтера. У зв’язку із цим зосередимося на 10 основних моментах, які потребують уваги бухгалтерів для ефективного проведення річної інвентаризації
Інвентаризацію в бюджетних установах проводить інвентаризаційна комісія. Але трапляються ситуації, коли члени комісії не можуть брати участь в інвентаризації. Розповімо, як має за таких обставин діяти керівник установи.
Ми ознайомимо вас із головними організаційними моментами інвентаризації основних засобів і обліком виявлених розходжень. Ви дізнаєтеся, як перевірити та документально підтвердити фактичну наявність необоротних активів, стан кожного об’єкта, достовірність його оцінки.
Багатьом відомо, що контролери мають право вимагати проведення позачергової інвентаризації. Тож наразі розберемося, коли це право виникає, які особливості проведення такої інвентаризації та які наслідки чекають на суб’єктів господарювання, якщо вони відмовляться виконати вимогу контролерів.
Інвентаризувати потрібно не лише ТМЦ, але й кошти — про це знає кожен бувалий бухгалтер. І якщо з інвентаризацією готівки все більш-менш зрозуміло, то про інвентаризацію коштів на рахунках у банках бухгалтери інколи забувають.
Усе на підприємстві хоча б раз на рік слід інвентаризувати, не є винятком і каса підприємства. Виходячи з норм п. 4.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, інвентаризацію каси необхідно здійснювати у випадках, визначених керівником (а саме в кінці року та в разі заміни касира).
Говорячи про результати інвентаризації, бухгалтер найчастіше зіштовхується саме з таким явищем, як нестача. Однак у матеріалі поговоримо про приємніші речі, а саме про надлишки товарно-матеріальних цінностей та особливості їх оприбуткування й обліку
Запасам притаманне постійне переміщення (зі складу — на виробництво, з виробництва — на склад, зі складу — у реалізацію). У цьому «броунівському русі» нелегко за всім угледіти. А тому доволі часто щось може загубитися. Як обліковувати нестачі, виявлені під час інвентаризації?
Доволі часто за результатами інвентаризації виявляють розбіжності між даними бухгалтерського обліку та фактичною наявністю цінностей. Такі розбіжності називають інвентаризаційними різницями. Один зі способів урегулювання інвентаризаційних різниць — залік пересортиці
Під час інвентаризації витрат майбутніх періодів згадують витрати на передплату періодичних видань. А резерви та забезпечення асоціюються з резервом на оплату відпусток. Це найпоширеніші випадки. Ми ж спробуємо розширити бачення цих понять і розкрити нюанси проведення інвентаризації.
Як проводити інвентаризацію нематактивів: періодичність, наслідки в бухобліку та фінзвітності
Чи зобов’язана фізична особа — підприємець проводити інвентаризацію? Чи лише на вимогу фахівців органів доходів і зборів під час їх перевірки?