Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 178 — п`ятниця, 19 вересня 2014
Перевезення та експедирування
Хоча товарно-транспортна накладна (далі — ТТН) не новий документ, питання щодо необхідності її складання та заповнення виникають постійно. Тож ми зібрали найпоширеніші запитання, які виникають під час перевезення товарно-матеріальних цінностей та пов’язані з оформленням ТТН
Компанія на своєму автомобілі приїжджає забрати ТМЦ у постачальника. Працівник компанії передає постачальнику довіреність на складі постачальника й забирає ТМЦ (право власності переходить до одержувача). Чи обов'язкова в цьому випадку ТТН, або вже вважається, що ТМЦ перевозяться для власних потреб?
Якщо до рахунка за товари включена доставка товару окремим рядком, чи треба оформлювати ТТН?
Постачальники підприємства доставляють товари за допомогою служб доставки. Товари зі складів служб доставки забирає працівник і везе на автобусі чи іноді директор — на власній машині. Чи треба оформлювати ТТН?
Постачальник привозить ТМЦ на таксі або на приватному легковому транспорті. Чи потрібно обов’язково оформлювати ТТН? Якщо так, як заповнити відомості про автотранспорт і перевізника? Як правило, таксист відомостей не надає і не розписується в документах.
Чи є ТТН обов'язковим документом під час здійснення господарської операції з доставки матеріалів від продавця до покупця? У договорі обумовлено, що постачання матеріалів провадиться за кошти й транспортом продавця?
Що слід вважати перевезенням для власних потреб, аби не складати ТТН?
ЗЕД
Нещодавно Україна та Європейський Союз підписали політичні та економічні положення Угоди про Асоціацію, а 16.09.2014 р. Верховна Рада України ратифікувала Угоду з ЄС. Отож, які преференції в торгівлі з ЄС передбачені цією Угодою? Які документи потрібні для отримання пільг? Який режим обрати?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!