Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 94 — середа, 21 травня 2014
Експерти коментують
Якщо в розрахунковому періоді не було заробітку, то середньоденну зарплату визначають, розділивши посадовий оклад на кількість робочих днів за графіком роботи застрахованої особи в місяці, у якому настав страховий випадок. Іншого механізму розрахунку нормативними документами не передбачено.
З 20 квітня запрацював новий Закон про держзакупівлі. Ним, зокрема, було змінено й вимоги до дій учасників і замовників у ході оскарження процедур закупівлі. Також додали нові повноваження контролюючим органам. Які ж маємо новації?
Поворотна фіндопомога
Якщо ви вирішуєте, у кого позичити кошти, вам доведеться зважати на податковий статус і засновницькі зв’язки із позичальником. Відповідно, іще до того як удатися до позики, необхідно оцінити податкові наслідки отримання ПФД від знайденого позичальника.
У разі отримання — дохід, під час повернення — витрати. Здавалося б, ось і всі нюанси. Та все ж є чимало особливостей. Скажімо, позика отримана в докодексний час (до набрання чинності ПКУ) або надходить і повертається частинами, одержана в інвалюті тощо. Тож слід проаналізувати такі «особливі» випадки.
Облік поворотної фіндопомоги платником податку на прибуток залежить від статусу її надавача. Які правила нарахування умовних процентів? Чому умовні проценти не потрапляють до витрат після повернення ПФД? Як на розрахунок умовних процентів впливає сплата ПФД частинами?
З 15 квітня 2014 року облікова ставка НБУ становить 9,5% річних, до цього — 6,5%. Розмір облікової ставки — фігурант під час розрахунку умовних процентів за поворотною фінансовою допомогою. Як же їх розраховувати в разі зміни облікової ставки НБУ?
Як отримання поворотної фінансової допомоги вплине на облік підприємства? Що прописати в договорі про надання поворотної фіндопомоги? Які первинні документи мають підтверджувати видачу поворотної фінансової допомоги?
Інколи є можливість погашення поворотної фіндопомоги не грошима, а наявними на підприємстві товарно-матеріальними цінностями. Чи можна повернути фіндопомогу ТМЦ? Якими документами оформлюється така операція? Як відображається погашення боргу ТМЦ у податковому обліку?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!