Газета «Інтерактивна бухгалтерія»
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 22 — понеділок, 3 лютого 2014
Фінзвітність
У який спосіб кредитній спілці слід оприлюднювати фінзвітність: де й у які терміни? Чи можна оприлюднити звітність в інтернет-виданнях чи тільки в паперових періодичних виданнях? Чи можна оприлюднити звітність на власному сайті чи в соцмережі?
Останній штрих у заповненні фінзвітності — це її підписання. І якщо на перший погляд труднощів тут виникати не повинно, інколи все ж бувають певні неузгодженості. Хто та за яких умов повинен підписувати фінансову звітність підприємства?
НП(С)БО 1 значно відрізняється від своїх попередників. Зокрема в ньому окремо наведено перелік додаткових статей до фінзвітності. Коли та як їх треба заповнювати?
Чи потрібно повторно подавати весь комплект фінзвітності до відповідних органів (статистики, податкової) після того, як у ній знайшли помилку?
Коли подавати декларацію та фінзвітність до Міндоходів, яка відповідальність за неподання фінзвітності та за помилки у ній, чи відображати податкові різниці у фінансовій звітності… Відповіді на ці та інші питання можете знайти в даній статті.
Хто має складати та подавати спрощену фінзвітність, у які терміни й кому її подавати, основні правила визнання доходів і витрат для складання Спрощеного фінзвіту (форми № 1-мс та № 2-мс), а також чи не найголовніше — наведемо порядок заповнення статей Спрощеного фінзвіту.
Головна мета фінзвітності — мати достовірну інформацію про реальну фінансово-господарську ситуацію на підприємстві. Тож хай там як, а власники будь-якого підприємства зацікавлені в тому, щоб бухгалтерія готувала коректну фінзвітність. Цей процес завжди починається з основних робочих правил…
Перехід на міжнародні стандарти фінзвітності для низки підприємств закладено в Законі про бухоблік та Порядку подання фінзвітності. Приділимо увагу тим, кому за результатами 2013 року потрібно це зробити вперше.
Роль Балансу важко переоцінити. Це фінансовий звіт, який відображає реальний фінансовий стан підприємства та на підставі якого можна зробити висновок про діяльність такого підприємства. А тому складання Балансу — річ серйозна. І підійти до неї слід з особливою увагою.
Звичний Звіт про фінансові результати нещодавно змінився й отримав друге (міжнародне) ім’я — Звіт про сукупний дохід. Проте це не єдина зміна, яку Мінфін уніс до його форми наказом № 73. Зазнали метаморфоз і структура звіту, і його наповнення.
Звіт про рух грошових коштів покликаний відображати надходження та вибуття грошових коштів протягом звітного періоду в результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності підприємства. Яка різниця між прямим і непрямим способом заповнення? Які особливості складання Звіту?
Власний капітал є основою діяльності підприємства, його фундаментом. А тому відображення його у фінансовій звітності є дуже важливим. Стан власного капіталу на кінець звітного періоду відображає Звіт про власний капітал. Які особливості його заповнення?
Основні правила відображення інформації за сегментами прописали в П(С)БО 29. Для цього затвердили форму 6 «Інформація за сегментами». І хоча звіт існує не перший рік, питань виникає чимало. Тож, кому обов’язково заповнювати форму № 6 та як це потрібно робити?
Примітки до річної фінзвітності є чи не однією з найбільш громіздких за своєю структурою та інформаційним наповненням формою бухгалтерської звітності. Тож і ставитися до її заповнення слід із неменшою пильністю. Про те, на що слід звернути увагу та що врахувати під час її заповнення, читайте далі.
Не так багато часу лишилося й для суб’єктів малого підприємництва щодо подання фінзвітності. Який порядок заповнення Балансу (форма № 1-м) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-м)?
Законом про бухоблік, Порядком подання фінзвітності та ПКУ передбачено особливості подання фінзвітності її користувачам. Які ж наслідки загрожують підприємству та посадовим особам за неподання фінзвітності?
У які строки та за який проміжок часу вперше мають звітувати новостворені підприємства?
Що таке суттєвість? Які її межі? Хто приймає рішення про кількісні критерії, і якісні ознаки суттєвості інформації про господарські операції, події та статті фінансової звітності? Як на практиці розрахувати суттєвість, що обрати за базу?