Газета «Інтерактивна бухгалтерія»
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 146 — середа, 27 листопада 2013
Експерти коментують
Як емітенту класифікувати розміщенні привілейовані акції: як складову власного капіталу чи, зважаючи на правила МСБО, їх можна розцінювати як зобов’язання підприємства?
Чи можуть єдинники скористатися правом отримувати платежі від покупців електронними грошима з використанням таких електронних систем?
Безнадійна заборгованість
Дебіторська заборгованість доволі часто виникає на підприємстві. Щоправда особливості її відображення в бухгалтерському та податковому обліку дещо різняться. Особливо це стосується безнадійної дебіторки. Які ж це правила та про що варто пам’ятати, списуючи безнадійну дебіторку?
Соціальне страхування
Прийняли на роботу за сумісництвом нового співробітника. У тому ж місяці він захворів. Після виходу на роботу він надав копію лікарняного листка та довідку про зарплату з основного місця роботи, де він значиться вже декілька років. Як правильно розрахувати суму лікарняних такому суміснику?
У розрахунковому періоді за сумісництвом менше відпрацьованих робочих днів, ніж за основним місцем роботи. Як обчислити лікарняний на роботі за сумісництвом, якщо в працівника на основному місці роботи та на роботі за сумісництвом різні графіки роботи?
Якщо кошти з Фонду соцстраху надходять із затримкою на місяць і більше, то, щоб уникнути штрафів і пені за несвоєчасну сплату ЄСВ та ПДФО, у підприємства немає іншого виходу, як перерахувати суми утриманого ЄСВ і ПДФО за рахунок власних коштів.
Якщо суміснику встановлено погодинний облік робочого часу й працює він лише два дні на тиждень, оплату лікарняного проводять із розрахунку середньогодинної зарплати, яку знаходять, розділивши нараховану за розрахунковий період зарплату на роботі за сумісництвом на відпрацьовані робочі години за сумісництвом.
Відрядження
На підприємстві працівника відправляють у відрядження в іншу країну. Із метою швидкого отримання візи та покупки квитків працівник відкрив туристичну візу та зробив оплату від свого імені. Формулювання платежу: оплата за туристичні послуги. Чи можна дані витрати відшкодувати працівнику, а потім віднести їх до податкових?
Єдиний податок
Приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування, група 3, здійснює закупівлю товару у фізособи-єдинника. Чи необхідно йому відображати виплату таких доходів у формі № 1ДФ? Якщо так, то як ці виплати показати у формі № 1ДФ?