Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 121 — середа, 23 жовтня 2013

Новини законодавства
КСУ наголошує: порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення громадян із позовом про стягнення заборгованості із зарплати. При цьому під поняття «належна працівникові зарплата» підпадають усі виплати на отримання яких працівник має право Це стосується й оплати вимушеного простою не з вини працівника.
Нещодавно Президент підписав закон, який суттєво збільшить розмір ставок судового збору та зобов’яже всіх правопорушників сплачувати, окрім адміністративних стягнень, іще й судовий збір. Які ще зміни принесе нам коментований закон?
Більшість бюджетних установ уже здала звітність за 9 місяців, і повною мірою нововведення вони відчують, готуючи річну звітність. Однак з однією з нових місячних форм розпорядники й одержувачі бюджетних коштів, що мають справу з казначейськими векселями, можуть зіштовхнутися й раніше.
Оплата праці
Обов’язок роботодавця своєчасно та в повному обсязі виплачувати зарплату своїм працівникам закріплений трудовим законодавством і забезпечується, зокрема, вимогою виплатити працівнику компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з несвоєчасною її виплатою в разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати підприємства, установи й організації всіх форм власності. Отже, з’ясуймо, у яких випадках виплачується компенсація та як її розраховувати.
Єдиний податок
Чи може єдинник, зареєстрований 01.08.2013 р., у грудні поточного року оформити «податкову» відпустку? Чи для того щоб оформити відпустку, потрібно відпрацювати не менше 6 місяців? Єдинник має право на відпустку раз на календарний рік або ж на рік із моменту перебування на єдиному податку?
Роз'яснення держорганів
Підприємство в рахунок оплати за поставлений товар передає вексель. Чи потрібно в такому разі операцію з передачі векселя обкладати акцизним податком?
Акцизний податок
Наше підприємство розрахувалося за отриманий товар векселем, який отримали місяць тому від свого покупця. Передання векселя оформили у вигляді індосаменту. Чи потрібно в такому випадку сплачувати особливий податок на операції з відчуження цінних паперів і операцій із деривативами?