Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 114 — понеділок, 14 жовтня 2013
Новини законодавства
Мінфін оновив Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до відповідних бюджетів. З’ясуємо, чи не змінилася у зв’язку з цим процедура звернення платників податків за коштами, що були ними надмірно або помилково сплачені до бюджету.
Мінюст стверджує, що постанова КМУ № 245 і нині продовжує врегульовувати питання роботи за сумісництвом працівників державних і комунальних підприємств. А антикорупційне законодавство дозволяє роботу близьких осіб у підпорядкуванні один одному в сільських та селищних радах.
ЄСВ
Чи потрібно платникам єдиного внеску (юр- та фізособам) подавати до органів Міндоходів пустий звіт із ЄСВ, якщо вони не провадять госпдіяльності, а також чи потрібно звітувати, якщо в підприємства відсутні наймані працівники?
З метою забезпечення ведення обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування організовано ведення реєстру страхувальників. Які саме категорії фізосіб реєструють як платників єдиного внеску та включають до реєстру страхувальників під кодом 223?
У яких випадках використовується код застрахованої особи «46»? які категорії страхувальників повинні застосовувати такий код?
Соціальне страхування
На підприємстві всі працівники трудяться на умовах неповного робочого тижня. Як обчислити допомогу по вагітності та пологах жінці, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, а тепер її перервала й бере відпустку по вагітності та пологах?
Працівниця трудилась за графіком неповного робочого часу — три дні на тиждень. Чи вплине такий графік на порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологам та який показник для розрахунку середньої зарплати для розрахунку декретних застосовується в цьому випадку: середньоденний чи середньогодинний?
Приватне підприємництво
Чи може ФОП найняти на роботу директора? Запитання давнє, спірне, а головне — недостатньо врегульоване на законодавчому рівні. Зваживши всі «за» й «проти», доходимо висновку, що підприємець не може найняти на роботу директора. Пояснимо, чому.
Судові рішення
На думку ВСУ, письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, але й факту передання грошей позичальнику. Як такий висновок вплине на виконання договору позики сторонами та його документальне оформлення, читайте далі.
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!