Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 100 — вівторок, 24 вересня 2013

Сто питань і відповідей
Платники податку на прибуток при визначенні податкових доходів і витрат стикаються із різними питаннями. Це і податковий облік кредиторської заборгованості, і поворотна фіндопомога, і ремонтні операції. Таких питань виникає багато. Відповіді на найпоширені запитання – читайте в матеріалі.
Про ПДВ знають навіть його неплатники: вони «моніторять» обсяги своїх поставок. А після отримання ПДВшного свідоцтва з'являються нові й нові питання: скільки реєстрів здати молодому ПДВшнику, як відстояти податковий кредит з проблемної податкової накладної або виправити помилку в Єдиному реєстрі.
Які особливості треба врахувати під час обкладення ПДФО оплати п’яти перших днів непрацездатності, матеріальної допомоги та подарунків — про все це читайте в добірці відповідей на запитання. Також розповімо, як відображати у формі № 1ДФ зазначені виплати та коли до неї потрапляють кошти, видані під звіт.
З матеріалу дізнаєтеся, як нараховувати ЄСВ на допомогу по вагітності та пологах та на оплату вимушеного прогулу, а також чи нараховувати ЄСВ на оплату найманого житла працівника й на суму винагороди за вислугу років, начислену після звільнення та багато іншого.
За інформацією Міндоходів у 2013 року єдинники сплатили до бюджету вдвічі більше ніж минулого року. Це означає, що єдиний податок стає популярнішим в Україні. Для таких суб’єктів господарювання ми підготували відповіді на актуальні питання пов’язані з провадженням діяльності на спрощеній системі.
У цій добірці ви знайдете відповіді на резонансні питання від фізосіб-загальносистемників, зокрема стосовно визнання підприємцями витрат, ведення Книги, заповнення форми № 1ДФ а також прийняття на роботу фізособами найманих працівників.
Продаж міцних напоїв та пива незримо супроводжує збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. З наших відповідей ви дізнаєтеся, чи треба платити цей збір при продажу безалкогольного пива, чи можна відкоригувати суму збору при поверненні продукції тощо.
Одна з найбільших цінностей для людства – вода. Можливо, тому її використання не сховалося від оподаткування. Сьогодні ми розповімо, наприклад, хто вносить збір за водокористування при оренді і чи треба нараховувати його, якщо водокористувач віддає бюджету плату за надрокористування.
Чи потрібно сплачувати екологічний податок за побутові відходи, які утворюються на підприємстві? А якщо є газовий котел (на підприємстві чи у фізособи)? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій підбірці, присвяченій сплаті екологічного податку.
З якої дати вартісна планка для основних засобів стала вищою за 2500 грн? До якого виду ремонту віднести заміну вікон власними силами та чи потрібен дефектний акт для поточного ремонту? Про все це, а також про списання основних засобів та облік земельних ділянок читайте у добірці відповідей на запитання.
Алкоголь і тютюн відносяться до тієї невеликої групи товарів, торгівлю якою ліцензують. Утім, чи все те, що ми розуміємо в побуті під «алкоголем», не можна продати без ліцензії? І чи можна повернути напої постачальнику, якщо термін дії ліцензії закінчився?
Продаючи товари за готівку, не обійтися без торгового патенту. Втім, скільки патентів потрібно, якщо в приміщенні відразу кілька видів торгівлі? А, можливо, він не обов'язковий, якщо товар доставляє кур'єр, або ж продавець лише продає свої основні засоби?
Наймані працівники — невід’ємна складова бізнесу, незалежно від організаційно-правової форми суб’єкта господарювання та виду його діяльності. Працівників приймають на роботу, встановлюють випробувальний термін, звільняють. Всі ці процедури не обходяться без проблемних питань. На деяких зупинимось.
Кожному працівнику хоч раз в житті доводиться мати справу з трудовою книжкою та пройти через звільнення. Тому не завадить знати, за чий рахунок оформляється трудова книжка та чи можна отримати її на руки (за потреби), а також чи може роботодавець звільнити працівника через тривалу хворобу.
Чи не найцікавіша тема: звітність за витратами у відрядження. Тож розповімо, чи можна відправити у відрядження без авансу, що буде за несвоєчасне надання авансового звіту, чи можна компенсувати проїзд в таксі та гроші за втрачений квиток, а також за яким валютним курсом рахувати витрати у закордонному відрядженні.
Час від часу виникають запитання, як нарахувати відпускні жінці, яка одразу після відпустки до трьох років бере щорічну відпустку та як включати до заробітку для розрахунку відпускних донараховані суми. Не менше запитань і про «дитячі» відпустки.
Питання з приводу оплати лікарняних виникають і у бухгалтерів, і в комісій з соцстраху. З матеріалу дізнаєтеся, як оплачувати два лікарняних підряд, як бути коли перший день роботи припав на вихідний чи якщо в розрахунковому періоді не було заробітку. А також як бути з декретними, коли жінка продовжує працювати та як у звітності по ЄСВ відображати декретні.
Коли йдеться про нарахування та сплату податків без розділу «Адміністрування» - не обійтися. Адже саме тут можна знайти відповіді на питання щодо податкових запитів, оскарження податкових рішень, особливості застосування штрафних санкцій, та інші нюанси спілкування з контролюючими органами.
Будь-яка господарська операція має юридичне підґрунтя, де переплітаються норми цивільного, господарського та податкового законодавства. Нотаріальне посвідчення договорів, статутний капітал, борги контрагентів, оренда землі – всі ці питання ми розглянули у цій рубриці.
При використанні готівки на підприємстві чи здійсненні розрахунків із застосуванням РРО у бухгалтера досить часто виникають різні питання. Це готівкові обмеження, порядок розрахунків при виході РРО із ладу та багато інших. Ми спробували відповісти на найпоширеніші із них.