Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 91 — середа, 11 вересня 2013
Новини законодавства
Коментар до листа Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 01.07.2013 р. № 2186-07.
Паливно-мастильні матеріали
Приказ Минтранса от 10.02.1998 г. № 43 не имеет статуса нормативно-правового документа. Обязаны ли предприятия, которые не входят в сферу управления Минтранса, применять нормы расходов топлива, утвержденные данным приказом? Если нет, то как они должны определять нормы расходов топлива?
Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автотранспорті, затверджені наказом Мінтрансу № 43, передбачають підвищення для автомобілів, які рухаються в заторах, час «пік», у напружених дорожніх умовах. Оскільки, як правило, це короткі відстані, незрозуміло, як саме застосовувати такий коригуючий коефіцієнт.
Для авто старше ніж 5 років із загальним пробігом понад 100 тис. км передбачено встановлення надбавки від 3% до 9% до норм витрат пального, але її застосовують лише в разі документально підтвердженої необхідності. Які документи потрібні, щоб документально підтвердити необхідність установлення зазначеної надбавки?
Підприємство має намір установити норматив витрат палива з підвищеним коефіцієнтом 5% (автомобіль експлуатується більше 8 років). Однак під час підстановки у формулу виникли труднощі із значенням пробігу авто: загальний пробіг треба брати за спідометром або за один день за даними подорожнього листа?
Керівник підприємства використовує службовий легковий автомобіль для поїздок у межах м. Харкова. Застосовуємо підвищувальний коефіцієнт 14% (робота авто в міських умовах). Чи потрібно в разі відрядження в м. Київ на авто застосовувати зменшувальний коефіцієнт на маршруті руху за межами цих міст?
Наше підприємство (платник податку на прибуток) займається міжнародними перевезеннями. За якими нормами потрібно списувати паливо в зимовий час, якщо, наприклад, у нас ще плюсова температура, а в Голландії — вже мінусова? Як оформити це документально?
На початку року укладено договір на постачання бензину марки А-80 на річну суму, а тепер постачальник повідомив, що не може виконати умови договору. Адже з 01.07.2013 р. скасовано старий ДСТУ. Як тепер бути з нормами списання пального для авто, які використовують саме ці марки бензину? Як бути з договором про закупівлю?
Чи може підприємство-перевізник виписати подорожній лист на строк більше ніж один робочий день, якщо машина не повертається в гараж (після розвантаження направляється в іншу точку під навантаження)? Розгорнуту відповідь на це запитання читайте в нашому матеріалі.
Фізособа-єдинник групи 3 надає послуги із технічного обслуговування та ремонту автомобілів. Чи може він використовувати власні моторні мастила для провадження своєї госпдіяльності (наприклад, під час їх заміни)? Та чи може він здійснювати їх продаж?
Атестація працівників
Бухгалтер (з дипломом бакалавра), якому на попередньому місці роботи було присвоєно ІІ категорію, звільнився за переведенням до сільськогосподарського підприємства ТОВ «Терра» у березні 2013 року. Чи має він право атестуватися на присвоєння І категорії в кінці поточного року?
Викладач у музичній школі, який два роки тому проходив позапланову атестацію, за результатами котрої йому присвоїли ІІ категорію, минулого року отримав кваліфікацію спеціаліста. Чи може він подати документи на позапланову атестацію для присвоєння першої кваліфікаційної категорії в поточному році?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!