Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 86 — середа, 4 вересня 2013
Новини законодавства
У разі зміни методу амортизації ОЗ, як визначається вартість, амортизацію на котру нараховують за новим методом? Та як відобразити нарахування амортизації МНМА при зміні методу з прямолінійного на «100% у місяці введення»? Відповіді на ці питання - у коментарі на запит редакції.
Фонд соцстраху пояснив, що в заяві-розрахунку для отримання суми донарахованої допомоги з тимчасової непрацездатності заповнюються всі графи, крім граф 7 та 8. Тобто до неї заносять дані про застраховану особу (П.І.Б., номер страхового свідоцтва), номер листка непрацездатності та період непрацездатності, її причину та суму доплати, а кількість днів, що підлягають оплаті, не зазначають.
ПДВ-реєстрація
Якщо суб’єкт господарювання через певні причини має бажання стати платником ПДВ, то особливого сенсу чекати на досягнення граничної суми 300 тис. грн немає. Для таких випадків законодавство дозволяє отримати свідоцтво ПДВшника на добровільних засадах. Тож розповімо, хто має право стати «добровольцем» та як це зробити.
Чи може підприємство на загальній системі оподаткування, що надає послуги з ремонту устаткування на території Угорщини, перейти на сплату єдиного податку групи 4 за ставкою 5%, якщо сума доходу за останні 12 місяців перевищить 300-тисячне обмеження? Чи повинно залишитися на загальній системі оподаткування і зареєструватися платником ПДВ?
Зареєструватися платником ПДВ єдинник може на будь-якому з етапів його перебування на спрощеній системі оподаткування. Однак така ПДВ-реєстрація має свої особливості. Про те, що потрібно знати платникові єдиного податку та на що слід звернути увагу під час здійснення реєстраційної процедури, ми розповімо далі.
Аграрні й тваринницькі підприємства, лісгосппідприємства, підприємства рибництва можуть «зекономити» на розрахунках із державою. Ідеться про ПДВ, який вони нараховують у разі постачання певних видів готової продукції та наданих послуг. Ми розповімо про вимоги до претендентів та шлях, який їм слід подолати.
Стати ПДВшником особи можуть за власним бажанням або якщо вони перевищать граничний обсяг оподатковуваних операцій, установлений для обов’язкової ПДВ-реєстрації. Розповімо, як правильно рахувати реєстраційний обсяг, за якого суб’єкт господарювання зобов’язаний стати на облік платників ПДВ.
Звітність
Чи може учасник ТОВ здійснювати функції управління та підписувати податкову звітність, якщо діяльність не ведеться, а всі працівники підприємства звільнені? Відповіді на ці запитання читайте в матеріалі.
Соціальне страхування
Жінка має статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС категорії IV. Чи має вона право отримати допомогу по догляду за хворою дитиною в розмірі 100% середньої зарплати, якщо на момент настання страхового випадку вона не проживає, не навчається та не працює в зоні посиленого радіологічного контролю й має загальний трудовий стаж 5 років і 8 місяців, а статус постраждалої має дитина.
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!