Електронні квитки на потяг прийматимуть до звітування

(коментар до наказу1 Мінфіну України від 19.07.2013 р. № 667)

Наразі нормативно врегульовано лише вимоги та порядок відшкодування витрат відрядженого працівника в разі використання електронних авіаквитків (п. 12 р. ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 р. № 59, далі — Інструкція про відрядження). Оскільки Укрзалізниця планує масове введення в обіг електрон­них проїзних документів, Мінфін вирішив урегулювати це питання.

Коментований документ передбачає можливість застосовувати для звітування за проїзд електронний квиток на потяг. Підставою для відшкодування витрат на його придбання буде роздрукований на паперовому носії посадочний документ (у разі перевезення багажу — роздрукований на паперовому носії перевізний документ; у разі окремого замовлення послуги (зокрема, послуги з користування комплектом постільних речей, резервування місць) — роздрукований на паперовому носії документ на послуги).

Також урегульовано й нюанс із звітування у випадку повернення електронного проїзного/перевізного документа на потяг. У цьому випадку до авансового звіту додається роздрукований на паперовому носії документ на повернення електрон­ного документа.

Перевірити2 інформацію про наявність і статус електронного проїзного документа можна буде на офіційному веб-сайті Державної адміністрації залізничного транспорту України (www.uz.gov.ua).

Також в Інструкцію про відрядження внесли декілька уточнень щодо закордонних відряджень працівників дипломатичної служби України. Так, їм відшкодовуватимуть добові витрати в разі одноденного відрядження в межах держави перебування в розмірі 40% (було 50%) добових витрат, визначених у додатку 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98 для відповідної держави. Також уточнили, що добові будуть відшкодовуватися за нормами держави відрядження, у тому числі якщо працівник відряджений до держав акредитації, які не є державою, до якої працівник направлений у довготермінове відрядження.

Усі ці зміни, безумовно, будуть обов’язкові до виконання відрядженими працівниками органів держвлади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів (якщо направлення у відрядження було в рамках бюджетної програми).

Нагадаємо!

Проїзд відряджених працівників може бути підтверджений і віднесений до витрат по електронним квиткам за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту (пп. 140.1.7 ПКУ).

Тому решта підприємств також можуть узяти на озброєння норму щодо електронних квитків на потяг з Інструкції про відрядження. Для цього потрібно внести відповідні зміни в Положення про відрядження на підприємстві та все ж таки подбати про документ на сплату (наприклад, виписку банку).

Сергій ГЛИНЯНИЙ,

бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»

1 Нормативний документ набере чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 27.08.2013 р. не опублікований.

2 Наразі ми припускаємо, що до звіту потрібно буде додавати й скриншот із монітору щодо наявності та статусу електронного квитка, аби довести, що білет був і витрати мали місце.