Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 50 (59) — понеділок, 15 липня 2013
Новини законодавства
(коментар до листа Мін’юсту України від 28.05.2013 р. № 4290-0-4-13/6.1) Для початку нагадаємо, якими можуть бути форми організації бухгалтерського обліку (ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, далі — Закон про бухгалтерський облік)
Бухгалтер на підприємстві
У бюджетній установі звільнився головний бухгалтер і для погодження з Казначейством кандидатури на цю посаду потрібен час. Затягується це ще й тому, що до головного бухгалтера висуваються обов’язкові вимоги: наявність вищої освіти та досвіду роботи на керівних посадах. Чи може керівник призначити тимчасово виконуючим обов’язки головного бухгалтера рядового бухгалтера цієї ж установи? У цьому випадку посада останнього не буде вакантною, і на його посаду немає можливості прийняти іншого працівника. Як бути в такій ситуації?
Керівництво підприємства вирішило до свята Дня бухгалтера зробити подарунки працівникам бухгалтерії: виплатити премію, вручити цінні подарунки та видати путівки в санаторій за рахунок підприємства. Який порядок оподаткування таких благ?
Не секрет, що будь-яка перевірка підприємства лягає тягарем на плечі бухгалтера і, на жаль, за її результати також часто доводиться відповідати бухгалтерам. Тому з’ясуймо, за які порушення бухгалтера можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності та чи завжди для цього є законні підстави. Як правильно оформити винесення догани та чи може бухгалтер отримувати премії та інші заохочення в період дії такого дисциплінарного стягнення?
Керівник підприємства хоче укласти з бухгалтером письмовий договір про повну матеріальну відповідальність. Чи має він право?
Наш головний бухгалтер збирається піти в чергову відпустку на місяць. На підприємстві працює ще один бух-галтер, на якого керівник хоче на період відсутності головбуха тимчасово покласти виконання його обов’язків, зокрема, підписувати звітність, банківські, касові документи тощо. Поясність, будь ласка, як правильно це оформити, чи треба повідомляти податкову?
Головний бухгалтер відповідає за методологію ведення обліку на підприємстві, за дотримання касової дисципліни, є керівником відділу бухгалтерії, він наділений повноваженнями підписувати звітність, володіє правом другого підпису на банківських документах... Цей список обов’язків можна продовжувати дуже довго. Словом, і не дивно, що заміна працівника, який обіймає таку відповідальну посаду, справа клопітна1. Сьогодні ми якраз і поговоримо про тонкощі цієї процедури
Чи відповідає новий головний бухгалтер за порушення та помилки, допущені попередником?
Чи може бухгалтер поряд з основною роботою виконувати обов’язки касира?
Чи може головний бухгалтер не виконати розпорядження керівника, яке суперечить законодавству, і чи може керівник за це його покарати? Без сумніву, таке питання виникало майже в кожного бухгалтера, і вибір невеликий. Відмовишся — можуть звільнити, виконаєш — відповідатимеш за законом. Тож розповімо, як бути в цій ситуації…
На нашому підприємстві працює один бухгалтер. Оскільки в нього великий обсяг роботи, він звернувся з проханням перевести його на посаду головного бухгалтера з підвищенням зарплати. Чи можна його перевести на посаду головного бухгалтера (водночас він залишиться єдиним бухгалтером на підприємстві)?
Протягом тривалого часу це питання було не врегульовано нормативно. Проте з появою Типового положення про бухгалтерську службу та Порядку № 214 проблем стало менше. Тож розберімося, який порядок дій у разі звільнення головного бухгалтера
Фінансова звітність
У зв’язку з переходом багатьох підприємств на застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (далі — МСФЗ) виникає проблема, пов’язана з необхідністю вивчення стандартів і їх адаптуванням до індивідуальних потреб кожного окремого підприємства.
Юридичні консультації
З розвитком мережі Інтернет усе частіше зіштовхуються між собою дві протиборчі сили, два конституційних права особи: право на недоторканість особистих немайнових прав і право особи на свободу думки, слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань. У такій ситуації зростає й кількість звернень до судових органів із відповідними позовами.
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!