Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 45 (54) — понеділок, 8 липня 2013
Судові рішення
(коментар до постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.05.2013 р. у справі № 826/4399/13-а)
Директор на підприємстві
Досить часто такі запитання виникають у новостворених фірм і коли змінюється керівник підприємства. На підставі чого керівник має приступити до своїх повноважень? На чиє ім’я він має писати заяву про прийняття на роботу? Чи є якісь інші процедури? Спробуємо розібратися
З такою ситуацією зіштовхується кожне підприємство. І тоді постає запитання: куди бігти й що змінювати? Чи залежить порядок зміни директора від положень установчих документів і з якої інстанції почати: з держреєстратора, податкової чи банку? Розберімося, як діяти в цій ситуації
Директор ТОВ, який є його учасником, звільняється. Учасника ТОВ (колишнього директора) згідно з протоколом загальних зборів учасників уповноважують безпосередньо здійснювати управління товариством, тобто представляти інтереси ТОВ у відносинах із третіми особами та вчиняти від його імені без довіреності правочини. До звільнення директор також був особою, на яку було покладено обов’язки з ведення бухгалтерського обліку ТОВ. Чи може підприємство провадити діяльність без директора?
Бухгалтерію на підприємстві веде аудиторська фірма, тож посади бухгалтера в штатному розписі не передбачено. Чи може в такому випадку комерційний директор, який займається збутом, підписувати податкові накладні?
На підприємстві працює одна особа — директор. Чи може директор одноосібно вести бухоблік, підписувати касові, первинні документи й податкову звітність?
Підприємство тільки розпочало свою діяльність. На роботу за трудовим договором прийнято лише директора. Посади головного бухгалтера поки не передбачено.
Як заповнити картку приєднання до договору про супровід електронних звітів у системі подання електронних звітів до ПФУ, якщо головного бухгалтера на підприємстві немає?
Чи можна встановити директору випробувальний строк? Хто має контролювати його роботу та прийняти рішення про позитивний або негативний результат випробування?
Доволі часто директор підприємства — це не лише управлінець. Інколи його робота може бути безпосередньо пов’язана й із виробничим процесом, особливо якщо це невелике підприємство. У такому разі виникає логічне запитання: чи можна укладати з директором договір про повну матеріальну відповідальність? Однак тут не все так однозначно. Пояснимо…
Директор нашого приватного підприємства стає засновником іншої фірми (ТОВ), у якій теж хоче бути директором за сумісництвом. Чи можливо це, чи потрібно вносити додатковий запис до трудової книжки працівника про роботу за сумісництвом і який режим роботи слід установити директору в такому випадку?
Директор хоче призначити собі посадовий оклад у розмірі 30 тис. грн, в інших працівників він на рівні 3–4 тис. грн. Чи може директор встановити собі таку зарплату та на підставі яких документів?
Наше підприємство зробило передоплату за товар. Отримувати його буде директор особисто. Чи потрібно на нього виписувати довіреність за типовою формою № М-2?
Звільнення будь-якого співробітника — процедура неприємна й іноді дуже клопітна. Годі й говорити, якщо таким співробітником є директор підприємства — особа, відповідальна за виробничу й фінансову діяльність, що представляє інтереси підприємства, керує колективом, — словом, наділена найвищими повноваженнями. Як і варто було очікувати, тут є чимало тонкощів, у яких недовго й заплутатися. Ми відібрали й розглянули найактуальніші запитання на цю делікатну тему1
На перший погляд це благий намір, але ситуація дещо нетипова й може мати неприємні наслідки. Та й законодавство такої можливості не допускає. Розберімося
ПДВ
За рішенням суду покупець-боржник повинен сплатити нам, окрім суми боргу, штраф, а також суми інфляційних збитків і 3% річних. Чи включати до бази обкладення ПДВ такі суми?