Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 40 (49) — понеділок, 1 липня 2013
Новини законодавства
(коментар до листа Міндоходів від 10.06.2013 р. № 4620/6/99-99-22-02-04-15)
(коментар до листа Міндоходів від 06.06.2013 р. № 805/10/06-4-06)
(коментар до Закону України від 16.05.2013 р. № 243-VII, далі — Закон № 243)
Випробувальний строк
Випробування працівника в разі прийнятті на роботу з метою перевірки відповідності його роботі, яка пропонується за трудовим договором, явище доволі поширене. Та чи всі знають, як правильно оформити встановлення випробувального строку та які можуть бути наслідки для підприємства у випадку порушення ним порядку такого оформлення та, як наслідок, незаконного звільнення працівника? Про це й поговоримо
Чи буде порушенням те, що всі працівники на нашому підприємстві прийняті на роботу на підставі заяви без установлення випробувального строку? Хто має встановлювати випробувальний строк?
Працівнику в наказі про прийняття на роботу встановлено випробувальний строк — 3 місяці. Чи може адміністрація підприємства продовжити випробувальний строк іще на один місяць, щоб визначитися, чи підходить їй такий працівник? Чи потрібні якісь обґрунтування для цього, як оформити таке продовження та чи погоджувати з профспілкою?
Працівника було прийнято на роботу з випробувальним строком, який він успішно пройшов, але через деякий час звільнився. Через 5 місяців після звільнення він звернувся з проханням знову прийняти його на роботу. Чи можна прийняти такого працівника з випробувальним строком?
Хочемо взяти на роботу людину, яка приїхала з Німеччини, де має дозвіл на постійне проживання (роботодавцю потрібна людина, яка проживає в Німеччині та має українське громадянство). Організація, до якої наймають працівника, знаходиться в Києві, де й укладається трудовий договір. Чи можна такому працівнику встановити випробувальний строк?
Чи можемо ми прийняти нашу ж працівницю на посаду заступника директора за сумісництвом із випробувальним терміном три місяці, якщо вона одинока матір з 11-річною дитиною? Чи можна з нею, як сумісником, укласти строковий трудовий договір?
Підприємство прийняло на роботу випускників професійних навчально-виховних закладів і вищих навчальних закладів із випробувальним строком. Чи буде це порушенням і що за це загрожує?
Чи треба працівнику після закінчення випробувального строку писати нову заяву на прийняття на роботу, якщо в наказі зазначено «прийнятий з випробувальним строком на термін з… по…»?
Держслужбовців приймають на роботу до держоргану за результатами конкурсного відбору з тримісячним випробувальним строком. Трапляються ситуації, коли особа, яку прийнято на держслужбу, раніше працювала в іншому держоргані, де їй було встановлено ранг, і вона має стаж держслужби. Буває й таке, що рангу та стажу держслужби немає, але період попередньої роботи включають до стажу держслужби відповідно до законодавства. Чи виплачувати таким держслужбовцям упродовж випробувального строку надбавки за ранг і вислугу років?
Працівника прийняли на роботу з 13 травня 2013 року з 2-місячним випробувальним строком, а 25 червня звільнили як такого, що не пройшов випробувальний строк, за ст. 28 КЗпП. Чи повинні йому виплачувати компе-нсацію за невикористані дні відпустки та як її розрахувати?
Установлення випробувального строку — досить поширене явище. Адже кожен роботодавець хоче пересвідчитися в правильному виборі кандидата на посаду. На жаль, трапляється й таке, що працівник упродовж випробувального строку не проявив себе як такий, що відповідає виконуваній роботі. Тоді й постає питання про те, як оформити звільнення, що буде підставою для нього. А інколи виявляється, що законодавство забороняє взагалі звільнювати осіб певних категорій
Чи вправі фізична особа — підприємець установлювати випробувальний строк для працівників, яких приймає на роботу?
Уже протягом двох років на нашому підприємстві менеджерів приймають на роботу, установлюючи протя-гом випробувального строку посадовий оклад — 3000 грн. Після успішного закінчення випробувального строку виплачують посадовий оклад, установлений у штатному розписі для посади менеджера — 4000 грн. Чи можна так робити?
Розглянемо декілька цікавих ситуацій, коли впродовж випробувального строку працівника у зв’язку з виробничою потребою або через звільнення іншого працівника перевели на вищу посаду, а також коли службовця держоргану за результатами конкурсу (чи стажування) переведено на посаду держслужбовця того ж органу. У всіх випадках постає питання про встановлення випробувального строку. Розберімося…
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!