Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 37 (46) — вівторок, 25 червня 2013
Новини законодавства
(коментар до листа Міндоходів від 30.04.2013 р. № 938/Т/99-99-17-02-01-14)
(коментар до листів Міндоходів України від 22.04.2013 р. № 514/К/99-99-17-02-01-14 (далі — Лист № 514) та від 14.05.2013 р. № 1129/С/99-99-17-02-01-14, далі — Лист № 1129)
Верховна Рада України прийняла рішення про відтермінування штрафних санкцій за неподання електронної звітності з РРО до 1 січня 2014 року.
Автомобіль на підприємстві
Наше підприємство (платник податку на прибуток і ПДВ) придбало нове авто Nissan Qashqai вартістю 240 тис. грн (у т.ч. ПДВ — 40 тис. грн) для використання в госпдіяльності.
Коли списувати на витрати в бухгалтерському та податковому обліку вартість шин? У момент визнання шин непридатними для використання чи під час їх установлення на транспортний засіб? Якщо в момент установлення на автомобіль, то як показати в обліку заміну шин, пробіг яких не відповідає нормам експлуатаційного пробігу? Усю вартість придбаних на заміну шин відносити на 10%-й ремонтний ліміт, а в бухобліку — на дебет рахунка 949?
Підприємство (платник податку на прибуток) планує взяти в позичку автомобіль. Чи потрібно визнавати дохід від безкоштовного користування автомобілем? Якщо так — у якій сумі? Чи можна в такому разі під час повернення авто збільшити витрати на величину раніше відображеного доходу? Чи дозволено витрати на бензин і техобслуговування автомобіля відносити до податкових витрат?
Наше підприємство хоче орендувати автомобіль у фізичної особи — підприємця. Чи потрібно пос-відчувати нотаріально договір оренди?
Підприємство-орендар (платник податку на прибуток) у зв’язку з достроковим розірванням договору оренди повертає орендодавцеві легковий автомобіль. При цьому у складі групи 5 основних засобів залишилася недоамортизована вартість понесених ремонтних витрат, що були здійснені орендарем із метою підтримання автівки в належному технічному стані. До того ж за договором оренди орендодавцем не передбачено відшкодування вартості ремонтних робіт. Чи може орендар у такому випадку розраховувати на податкові витрати? Та чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на суму недоамортизованих ремонтних витрат?
Що буде предметом закупівлі в договорі на придбання пального із застосуванням талонів: пальне чи талони? Чи потрібно оприбутковувати талони та як оформлювати їх видачу водієві?
Керівник нашої бюджетної установи та його заступники їздять у відрядження до м. Києва на слу-жбовому автомобілі, аргументуючи тим, що це економить час. Чи встановлено обмеження для поїздок у відрядження на службовому автомобілі? Які витрати, пов’язані з використанням авто, можна компенсувати? У які терміни водій повинен відзвітувати за витрачені у відрядженні кошти, видані з каси установи?
Чи можна витрати на прибирання та миття автомобіля віднести до податкових витрат? Чи не заперечуватимуть податківці, якщо підприємство митиме авто двічі-тричі на тиждень?
У діяльності підприємства часто виникає потреба в додатковому транспорті. Наш працівник має власний автомобіль і згоден його використовувати в робочий час для потреб підприємства. Проте не бажає укладати договір оренди.
Норми витрат палива для автомобілів затверджені наказом Мінтрансу від 10.02.1998 р. № 43. Однак, зважаючи на те що цей документ не зареєстрований у Мін’юсті, часто-густо виникає запитання щодо необхідності його застосування. Питання ненове, однак дискусії не стихають і досі
Основні засоби
Під час експлуатації основних засобів кожне підприємство прагне якнайдовше та найефективніше користуватися своїм майном. Для того аби воно сумлінно працювало, необхідно вчасно проводити техогляди й обслуговування. Отже, про облік останніх наразі й розповімо
Податок на доходи фізичних осіб
Бухгалтер у березні 2013 р. неправильно нарахував працівнику індексацію, занизивши її суму. Помилку виявили через три місяці — у червні. Чи проводити в такому випадку перерахунок ПДФО за березень чи подавати уточнену ф. № 1ДФ за I квартал 2013 р.? Чи тягне таке донарахування санкції за п.п. 50.1 або 119.2 Податкового кодексу?
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!