Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Газета № 27 (36) — понеділок, 10 червня 2013
Податок на репатріацію
Нерезидент надає послуги з виробництва реклами. Згідно з ПКУ, потрібно нарахувати «зверху» на вартість цієї послуги 20% податку на репатріацію та сплатити цей податок за власний рахунок, без утримання з доходу нерезидента. Чи правомірно в цій ситуації застосувати норми міжнародного договору?
Ми — платник єдиного податку четверної групи (основна діяльність — посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту), уклали агентський договір із нерезидентом про продаж його товару на території України. Чи потрібно в такому випадку утримувати податок із доходу нерезидента?
Питання щодо отримання довідки від нерезидента для уникнення подвійного оподаткування виплачених доходів постають майже щодня. Наприклад, легалізація та переклад — чи різні це речі? Якщо довідка не потребує легалізації, чи можна обійтися й без офіційного перекладу?
Фірма виплачує доходи нерезиденту (нідерландській компанії). Із них за ПКУ потрібно утримати 15% податку. Коли потрібно в бухобліку показувати зобов’язання перед бюджетом зі сплати податку доходів нерезидента: за датою нарахування доходу нерезиденту чи вже в момент виплати?
Як відомо, особам, що здійснюють виплату доходів юрособі-нерезиденту із джерелом їх походження з України, слід потурбуватись і про обов’язкове подання належного звіту до органів ДПС про виплачені доходи й утриманий податок.
За порушення умов зовнішньоекономічного договору підприємство повинно виплатити нерезиденту штрафні санкції (згідно з умовами такого договору). Чи є такі санкції доходом нерезидента та чи потрібно утримувати податок на репатріацію?
Підприємство виплачує дохід (проценти) нерезиденту (Литва). У міжнародному договорі прописано, що такий дохід може оподатковуватися в Литві, однак зазначено, що може й в Україні. Чи дозволено обирати, де оподатковуватиметься дохід? Чи все ж потрібно утримати податок в Україні?
ПДВ
Підприємство-продавець під час реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі допустило помилку в графі «Дата виписки податкової накладної». Як можна її виправити, ураховуючи, що помилка виявлена вже після реєстрації податкової накладної?
Юридичні консультації
У жовтні 2012 року компанія «Zecurion» опублікувала досить несподівані результати дослідження: майже 90% офісних працівників у Росії хоча б раз у житті виносили за межі роботи інформацію, що становить службову чи комерційну таємницю. Ураховуючи близькість менталітетів, можна припустити, що ситуація в Україні не відрізняється суттєво. За підрахунками американських фахівців, втрата 20% інформації, що становить комерційну таємницю, веде до розорення фірми протягом місяця в 60 випадках із 100. Отже, майже кожен роботодавець рано чи пізно може постраждати від «зливу» інформації своїм співробітником. Про те, як захистити себе від такої проблеми за допомогою правових інструментів, ітиметься в нашій статті
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!