Як показує практика, під час нарахування декретних нерідко доводиться заново занурюватися в тонкощі розрахунку цієї виплати за допомогою професійних консультацій. Про нюанси оформлення, надання та обліку декретних ми писали в матеріалах «Декретна відпустка — 2013: оформити й оплатити!» та «Декретні: облік та оподаткування», що опубліковані в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 12 (21) та 18 (27) відповідно за 2013 р. Цього разу ми зібрали в одній публікації всі нюанси розрахунку допомоги по вагітності та пологах
Загальний алгоритм розрахунку декретних
Як відомо, декретні оплачують за середньоденним заробітком у розрахунку на календарний день. Далі середньоденний заробіток потрібно помножити на кількість днів декрету, зазначену комі (уповноваженим) із соціального страхування у листку непрацездатності.
Тож під час обчислення суми допомоги ключову роль відіграє правильний розрахунок середньоденного заробітку. У загальному випадку його визначають у такій послідовності:
1. Визначаємо розрахунковий період . Даний період включає останні шість місяців (із 1 до 1 числа), що передують місяцю виходу в декрет.
Якщо жінка працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачували страхові внески менше шести календарних місяців, середню зарплату (дохід, грошове забезпечення) обчислюють за фактично відпрацьовані календарні місяці (із 1 до 1 числа), у які сплачено страхові внески (п. 5 Порядку № 1266).