Підприємство вперше подало фінзвітність за МСФЗ за 2019 рік. Під час трансформації обліку створено резерв під знецінення не зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних (Дт 44 Кт 38). Чи застосовна зменшувальна податкова різниця у 2020 році під час використання резерву з огляду на те, що формування резерву не вплинуло ні на фінрезультат у бухобліку, ні на об’єкт оподаткування з податку на прибуток у 2019 році?
Газета № 227 / 26 листопада 2020
Зміст
Тема тижня: Податок на репатріацію
Перехід на МСФЗ
«Перехідна» податкова різниця щодо формування резервів під час переходу з П(С)БО на МСФЗ
Матеріали по темі
-
Аналітичні матеріали
-
Проблеми переходу на МСФЗ українських підприємств і складання першої звітності за міжнародними стан-дартами є досить актуальними, оскільки звітність, складена згідно із МСФЗ, за логікою повинна бути більш якісною, прозорою, доступною для розуміння користувачам. В Україні це звучить дещо теоретично. Однак, використовуючи звітність, складену за МСФЗ, підприємства матимуть можливість залучити фінансування з боку приватних інвесторів, банків, вийти на міжнародні ринки капіталу.
-
Хто зобов’язаний використовувати різниці з податку на прибуток? Хто може відмовитися від різниць із податку на прибуток? Як рахувати 20-мільйонний критерій?
-
Чи обов’язково створювати резерв відпусток, як його обчислити, відобразити в бухобліку та як він впливає на базу обкладення податком на прибуток? Відповіді — у нашій статті
-
Який порядок заповнення додатка РІ до декларації з податку на прибуток? Які різниці збільшують, а які зменшують бухгалтерський фінансовий результат до оподаткування?