Основний вид діяльності нашого підприємства — вантажоперевезення власним автомобільним транспортом.
Згідно з формою № 20-ОПП у нас є паливно-заправний комплекс (тип об’єкта оподаткування — 694), на який ми оформлюємо ліцензію.
Загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального не перевищує 200 куб. м (наявні два резервуари для рідкого палива, колонка паливороздавальна). Отримуваний обсяг пального в рік не перевищує 1000 куб. м. Пальне використовуватимуть винятково для потреб власного споживання, а саме для заправки автомобілів, що перебувають на балансі підприємства для провадження основного виду діяльності.
ПММ наше підприємство планує купувати за договором постачання нафтопродуктів на умовах СРТ автомобільним транспортом (до заправного комплексу).
Чи потрібно нам придбавати, реєструвати, а також здавати на перевірку пристрої вимірювальної техніки (лічильники-витратоміри й рівнеміри)? Як треба вести бухоблік приймання й відпуску ПММ із резервуарів? Якими документами підтверджувати таку операцію?

Відповідь

Ви не маєте облаштовувати повіреними й зареєстрованими витратомірами-лічильниками свій паливо-заправний комплекс на виконання вимог ПКУ, якщо ви не реєстрували акцизний склад. При цьому у вашого підприємства не виникав обов’язок ставати платником акцизного податку та, як наслідок, реєструвати акцизний склад. Далі — докладніше.

Згідно з пп. 230.1.2 ПКУ облаштовувати витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску наливом з акцизного складу й рівнемірами-лічильниками рівня пального в резервуарі потрібно акцизний склад.

Своєю чергою, до акцизних складів не належить приміщення або територія, на яких загальна місткість ємностей для палива не перевищує 200 куб. м, а річний обсяг отриманого власником такого приміщення/території палива не перевищує 1000 куб. м (без урахування пального, отриманого через ліцензовані паливороздавальні колонки) — пп. «б» пп. 14.1.6 ПКУ.

Ваше підприємство зазначені критерії не перевищує, тому реєструвати акцизний склад йому не обов’язково. Отже, не треба також облаштовувати свій паливо-заправний комплекс витратомірами й рівнемірами. Такий висновок підтверджують і податківці в ІПК ГУ ДПС у Запорізькій області від 18.02.2020 р. № 647/ІПК/08-01-32-03-18:

«Тобто вимоги щодо обов’язкового облаштування резервуарів рівнемірами-лічильниками і паливороздавальних колонок витратомірами-лічильниками стосуються акцизних складів».