Обов’язкове надання роботодавцями повідомлення про прийняття на роботу працівників запроваджено із 1 січня 2015 року — після того, як була викладена в новій редакції ч. 3 ст. 24 КЗпП.

Порядок подання до органів ДПС повідомлення про прийняття на роботу затверджений постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413 (далі — Постанова № 413). Форму Повідомлення про прийняття працівників на роботу наведено в додатку до Постанови № 413 (далі — Повідомлення).

Нині головна проблема полягає в тому, що Постанова № 413 затверджена на виконання ч. 3 ст. 24 КЗпП, Повідомлення роботодавці подають до територіальних органів ДПС, а контролюють дотримання цієї норми органи Держпраці. При цьому з усіх питань, які виникають щодо подання Повідомлення, ДПС відсилає до Мінсоцполітики. Тобто маємо трикутник, у якому доволі складно отримати відповіді на проблемні запитання. Тому розгляньмо найпоширеніші запитання, пов’язані з поданням Повідомлення до органів ДПС.

Чи подавати Повідомлення, якщо працівника прийняли на роботу тимчасово на період тимчасової непрацездатності основного працівника?

У такій ситуації з працівником укладають строковий трудовий договір на період до виходу на роботу (після хвороби) основного працівника. Тому необхідно подати Повідомлення до органу ДПС у загальному порядку, оскільки ч. 3 ст. 24 КЗпП поширюється на всі види трудових договорів.

На період відпустки одного працівника доручили виконання його обов’язків іншому працівнику, установивши йому доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Чи потрібно подавати в такому випадку Повідомлення в органи ДПС?

У такому випадку новий трудовий договір не укладають, тому не потрібно подавати Повідомлення до органів ДПС. Працівник просто в межах основного трудового договору виконує додаткову роботу, за яку встановлена відповідна доплата, і це оформлюють відповідним наказом керівника підприємства.

Працівника прийняли на роботу 2 березня 2020 року, але на основній роботі він перебуває в основній відпустці з 10 березня 2020 року та буде звільнений лише 25 березня 2020 року. Коли потрібно подати Повідомлення та яку дату вказати в ньому?

Працівника, який не звільнився з попередньої роботи, можна прийняти на роботу тільки за сумісництвом. Тобто з 2 березня з працівником повинні були укласти трудовий договір на роботу за сумісництвом, попередньо подавши до органу ДПС Повідомлення із зазначенням у графі 4 категорії особи «2» (наймані працівники без трудової книжки).

Потім потрібно було видати другий наказ (24–25 березня) про звільнення працівника з роботи за сумісництвом і прийняття на основне місце роботи з 26 березня. Напередодні прийняття на роботу необхідно було подати Повідомлення із зазначенням у графі 4 категорії особи «1» (наймані працівники з трудовою книжкою).

Працівник працював за сумісництвом, а з 22 березня 2020 року переходить на основне місце роботи на тому самому підприємстві. Чи треба подавати Повідомлення?