На підприємстві працюють внутрішні сумісники. Як відображати їх у таблицях 5 і 6 Форми № Д4? Чи потрібно в таблиці 6 показувати двома окремими рядками зарплату за основним місцем роботи й за сумісництвом?

Відповідь

У таблиці 6 Форми № Д4 зарплату за сумісництвом потрібно відображати окремо від зарплати за основним місцем роботи (окремим рядком).

Деякі сумніви можуть з’явитися через викладене в п. 9 р. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435. Зокрема, у ньому зазначено: щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були нараховані виплати:

— за поточні та майбутні періоди (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами);

— за минулі періоди (тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами);

— за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць;

— за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду (середня заробітна плата за вимушений прогул).

Як бачимо, про сумісників там ані слова. Утім, нехай ця норма не збиває вас із пантелику.

По-перше, трудові договори за основним місцем роботи й за сумісництвом юридично між собою не пов’язані. Тому й зарплату за різними місцями роботи мають відображати окремо з урахуванням конкретних умов праці (основне місце роботи чи сумісництво, повна чи неповна зайнятість).

По-друге, дані Реєстру застрахованих осіб використовують для розрахунку страхових виплат за всіма видами соціального страхування. Зокрема, розрахунковий період і середню зарплату для оплати лікарняних і декретних обчислюють окремо за основним місцем роботи й за сумісництвом (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, далі — Порядок № 1266). При цьому середню зарплату обчислюють на підставі відомостей, які входять до Звіту з ЄСВ (п. 32 Порядку № 1266). Тому дані про нараховану зарплату за основним місцем роботи й за сумісництвом потрібно відображати окремо.

По-третє, для розрахунку страхових виплат, пов’язаних із професійним захворюванням або нещасним випадком на виробництві, використовують дані про зарплату за професією (посадою), за якою працювала особа до настання такої події (п. 13 Порядку № 1266).

По-четверте, якщо працівника, прийнятого на основне місце роботи, на тому самому підприємстві приймають на роботу за сумісництвом, то прийняття на роботу слід відобразити в реквізиті 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» таблиці 5 Форми № Д4 для категорії особи — «2» (наймані працівники без трудової книжки). Тому, відповідно, і в таблиці 6 Форми № Д4 потрібно вказати зарплату такого внутрішнього сумісника в окремому рядку, зазначивши в реквізиті 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)» — «0» (без трудової книжки).

Відобразимо це на прикладі.