Аналітичні матеріали

Рубрикатор

Аналітичні матеріали. Аналітичні статті

Відображення в 2 колонки
  • 11 травня 2013
    На яких документах базується митна вартість товарів? Якими документами найнадійніше підтвердити митну вартість? Чи правомірні вимоги митниці надати додаткові документи для підтвердження митної вартості?...
  • 11 травня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Купуючи товари в населення, суб’єкт господарювання повинен подбати про наявність первинного документа, на підставі якого він міг би відобразити операцію з придбання в обліку. У разі купівлі товарно-матеріальних цінностей у фізособи-непідприємця таким документом може бути Закупівельний акт. Про його складання наразі й поговоримо...
  • 11 травня 2013
    Чи може українське туристичне агенство співпрацювати з російським туроператором, не маючи Ліцензії на туроператорську діяльність? Відповідь: Українське туристичне агенство не може співпрацювати з російським туроператором, не маючи Ліцензії на туроператорську діяльність. По-перше, тому що турагент, у принципі, не може отримати туроператорську ліцензію, оскі...
  • 11 травня 2013
    «Частину 1. Як повернути квиток на поїзд» читайте в № 11(20) газети «Інтерактивна бухгалтерія». Загальновідомий факт — чим раніше забронювати авіаквиток, тим дешевше він коштує. Однак у зв’язку з такою економією можуть виникнути певні труднощі, адже плани подеколи змінюються. Отже, квитки на літак уже на руках, а дату поїздки перенесено: що робити в такому в...
  • 2 травня 2013
    Зі складнощами у веденні господарської діяльності час від часу зіштовхується переважна частина підприємців. Однак у деяких випадках, зокрема в разі неможливості своєчасно погасити заборгованість перед кредиторами, такі складнощі можуть стати підставою для початку процедури банкрутства. Натомість окремі підприємці сприймають ініціювання банкрутства як оптимал...
  • 2 травня 2013
    Централізована бухгалтерія (далі — ЦБ) входить до складу управління й є її відокремленим структурним підрозділом. Чи може спеціаліст апарату Головного управління освіти і науки облдержадміністрації (держслужбовець), на якого покладено ведення бухгалтерського обліку, здійснювати керівництво ЦБ?...
  • 30 квітня 2013
    Як оплатити листок непрацездатності працівнику за період із 30 квітня по 8 травня 2013 року, якщо на підприємстві згідно з розпорядженням КМУ та наказом керівника робочий день із п’ятниці 3 травня перенесено на суботу 18 травня? ВІДПОВІДЬ: У такому випадку допомогу виплачують за робочі дні, які припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприєм...
  • 30 квітня 2013
    Жінка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка закінчилася 10.01.2013 р. З 11 січня жінка мала стати до роботи, але захворіла. Як оплачувати їй лікарняний, з якого числа та з розрахунку якого заробітку?...
  • 30 квітня 2013
    З 1 січня 2011 року набула чинності нова редакція ст. 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі – Закон № 2240). Розповімо про те, як тепер слід обчислювати страховий стаж....
  • 30 квітня 2013
    (коментар до листа Мінфіну від 04.01.2012 р. № 31-08110-07-10/120) У коментованому листі фахівці Мінфіну роз’яснили суб’єктам малого підприємництва (а саме юрособам, які складають звітність згідно з П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва») порядок включення дивідендів, отриманих від резидента, до Звіту про фінрезультати (форма 2-мс). ...
  • 30 квітня 2013
    Наближаються травневі свята, які можуть спричинити складнощі у визначенні графіка роботи підприємства. Адже не кожен виробничий процес можна зупинити на один чи два дні, а тоді знову його запустити. Крім того, для багатьох підприємств це привід улаштувати собі невеличкі канікули шляхом перенесення робочих днів, що завжди доволі сприятливо позначається на нас...
  • 30 квітня 2013
    Згідно з п. 201.7 Податкового кодексу України податкову накладну складають, зокрема, на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Однак у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» цього документа не можна робити запис на кшталт: «передоплата за договором», «аванс» чи інший подібний. Навіть якщо на дату отримання авансу (ч...
  • 30 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Відповідно до пп. 152.11 ст. 152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ ) суми коштів, що не перераховані до бюджету платниками податку, визначеними п. 154.6 ст. 154 ПКУ , при застосуванні ставки податку нуль відсотків, спрямовуються на переоснащення матеріально-технічної бази, на повернення кред...
  • 30 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Підприємство громадського харчування орендує приміщення, будучи платником збору за спеціальне використання води. Як залежить порядок сплати збору від наявності та змісту договору на поставку води? ...
  • 30 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    1. Хто з фізичних осіб є платниками земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності? Платниками земельного податку з числа фізичних осіб є власники земельних ділянок і власники земельних часток (паїв), а платниками орендної плати за землі державної та комунальної власності — фізичні особи, що уклали з відповідним органом міс...
  • 28 квітня 2013
    Незважаючи на те що Податковий кодекс України (далі — ПКУ) діє вже третій рік, питання, що стосуються переходу на нові правила оподаткування, продовжують турбувати бухгалтерів. Автори ПКУ (потрібно їм віддати належне) постаралися детально описати багато перехідних положень. Однак передбачити всі моменти, напевно, не під силу нікому. Відсутність чітких норм...
  • 28 квітня 2013
    (коментар до листа Мінфіну від 13.11.2012 р. № 31-08140-3-8/7532, далі — Лист № 7532)...
  • 28 квітня 2013
    (коментар до листа ДПСУ від 21.02.2013 р. № 2704/6/15-1415-13) У коментованому листі податківці фактично зачепили відразу кілька важливих питань, які виникали в результаті аналізу норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо сплати особливого акцизного податку (далі — ціннопаперовий акциз): 1) коли виникає податкове зобов’язання з акцизного податку п...
  • 28 квітня 2013
    (коментар до листа ДПСУ від 25.02.2013 р. № 2801/6/15-5215) Відверто кажучи, зроблений у листі висновок нас трохи здивував. Будуючи логічний ланцюжок, податківці спершу згадують, що згідно з п. 216.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), податкові зобов’язання за особливим акцизним податком виникають на дату отримання доходу від продажу або іншого відчу...
  • 28 квітня 2013
    Працівник не був у щорічній відпустці декілька років. Яка відповідальність роботодавця за це? Чи можна без згоди працівника відправити його у відпустку?...
  • 28 квітня 2013
    Наказом роботодавця день 03.05.2013 р. установлений вихідним, а 18.05.2013 р. — робочим днем. Чи повинні працівники, які перебуватимуть у встановлений наказом вихідний день (03.05.2013 р.) у відпустках, працювати відповідно до встановленого графіка робочого часу (18.05.2013 р.)?...
  • 28 квітня 2013
    На підприємстві сталася аварія (подія), що призвела до псування майна на складі, а матеріально відповідальна особа на той час перебувала в щорічній відпустці. Як оформити відкликання з відпустки та її перенесення? До яких розрахунків та облікових наслідків призведе відкликання з відпустки?...
  • 28 квітня 2013
    У квітні 2013 року працівнику донарахували надбавку та премію за січень – березень 2013 року. Разом із тим з 1 січня та 1 квітня 2013 року його посадовий оклад підвищено (підвищення було передбачено в колективному договорі). У заробіток якого місяця включати донараховані суми під час розрахунку відпускних, зважаючи, що підприємство прийняло рішення про кориг...
  • 28 квітня 2013
    Для термінової госпоперації працівнику видали кошти під звіт. Згодом з’ясувалося, що він не відзвітував за раніше видані суми. Які наслідки для підприємства та працівника? ВІДПОВІДЬ: Такий недогляд може обійтися підприємству штрафом. Працівник також може за це поплатитися, але не завжди. Розгляньмо це докладніше. Головний документ, що регулює обіг готівки,...
  • 28 квітня 2013
    Ми використовуємо на підприємстві касові апарати. І в нас виникло декілька питань. Який строк експлуатації РРО МІNІ-600.04МЕ? Які штрафи очікують за використання касового апарату понад такий строк? ВІДПОВІДЬ: Строк експлуатації РРО міститься в техдокументації на нього. Якщо ж там його немає — 7 років, але не більше ніж 9 років від дати випуску. Відповідаль...
  • 28 квітня 2013
    Під час підготовки матеріалу «Як працевлаштувати іноземця» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 7 за 2012 рік, нас зацікавила ч. 1 ст. 42 нового Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI, (далі — Закон про зайнятість). Адже для того аби взяти на роботу іноземця (або особу без громадянства), потрібно отримати дозвіл у Державному цен...

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!