Аналітичні матеріали

Рубрикатор

Аналітичні матеріали. Аналітичні статті

Відображення в 2 колонки
  • 13 квітня 2013
    Підприємство за 2012 рік спрацювало з доходом менше 10 млн грн. Відповідно, воно не зобов’язане платити авансові внески з податку на прибуток. Тож нам потрібно подавати декларацію щокварталу чи лише за підсумками року?...
  • 13 квітня 2013
    Під час подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012 рік наше підприємство задекларувало дохід у розмірі 11 млн грн, але при цьому отримало збиток. Дивіденди за звітний період не виплачувалися. За результатами роботи підприємства за І квартал 2013 року ми отримали прибуток....
  • 13 квітня 2013
    У 2012 р. ми були єдинниками, з 2013 р. — стали загальносистемниками. Як подавати декларацію з податку на прибуток: раз на рік чи щоквартально? ВІДПОВІДЬ: Подавати декларацію за І квар вам не потрібно. Відзвітувати слід за результатами 2013 року. За п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) майже всі платники податку на прибуток звітують раз на рік....
  • 13 квітня 2013
    Наше підприємство утворено в ІV кварталі 2012 р. Як потрібно звітувати з податку на прибуток? Першу декларацію подавати за період із дати реєстрації до 31.03.2013 р. чи з дати реєстрації до 31.12.2013 р.? ВІДПОВІДЬ: На жаль, п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) прямої відповіді не надає. Логічно було б підприємствам, утвореним у ІV  кварталі 201...
  • 13 квітня 2013
    Змінився порядок подання декларації з податку на прибуток. Скажіть, чи треба подавати в Податкову фінансову звітність за І квартал? Чи лише раз на рік? ВІДПОВІДЬ: Якщо підприємство не подає декларацію з прибутку за І квартал, то і фінзвітність за цей період надавати також не потрібно. У загальному випадку, звітуючи за 2013 рік, слід буде надати разом із дек...
  • 13 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Наше підприємство — платник податку на прибуток користується «готельною» пільгою. Скажіть, чи потрібно й надалі подавати щоквартально звіт про суми податкових пільг із податку на прибуток, якщо підприємство подає річну декларацію? ВІДПОВІДЬ: Так, звіт про пільги потрібно подавати щоквартально. Пояснимо чому. Нагадаємо! Суми податку та збору, не сплачені с...
  • 13 квітня 2013
    Державне підприємство має сплачувати частину чистого прибутку «у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств». У який саме термін слід перерахувати такий платіж до бюджету: у строк, передбачений для квартального звітного періоду чи для річного звітного періоду? ВІДПОВІДЬ: У законодавстві дійсно доволі туманно прописали, у який саме строк ...
  • 13 квітня 2013
    Під час сплати податку на прибуток за підсумками річної декларації за 2012 рік ми помилково переплатили суму податку. Податковий борг у підприємства відсутній. Чи можемо ми повернути суму переплати на поточний рахунок підприємства? Що для цього потрібно зробити? ВІДПОВІДЬ: Так, звісно, ви можете повернути суму зайво сплаченого податку. Таке право надано п...
  • 13 квітня 2013
    Декларацію з податку на прибуток подаватимемо за 2013 рік. У І кварталі 2013 року ми отримали поворотну фіндопомогу від платника податку на прибуток на загальних підставах. Її суму на кінець І кварталу 2013 року не повернули, однак плануємо віддати кошти до кінця року. Чи треба буде в такому разі рахувати умовні проценти? Тобто для розрахунку умовних процент...
  • 13 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Не перебільшимо, якщо скажемо, що найбільше порушень ревізори знаходять саме під час перевірок оплати праці. І в актах ревізії суми таких порушень часто виходять на перше місце. Недарма бюджетні установи та підприємства, які отримують кошти з бюджету на оплату праці, побоюються візитів контролерів. Хоча нещодавно слуги Феміди дійшли висновку, що правових під...
  • 13 квітня 2013
    У Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку № 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженому наказом Мінфіну України від 07.02.2013 р. № 73, не уточнено склад проміжної звітності, зокрема для підприємств, які звітують за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі — МСФЗ). Отож, чи обов’язково подавати примітки до проміжн...
  • 13 квітня 2013
    Скажіть, будь ласка, заповнюючи нові форми фінансової звітності за І квартал 2013 р., чи потрібно наводити порівняльну інформацію за попередній звітний період? ВІДПОВІДЬ: На нашу думку, оскільки форми істотно змінено, можна під час заповнення нових рядків обійтися без порівняльної інформації за попередній період. Та, на жаль, на сьогодні офіційних роз’яснен...
  • 13 квітня 2013
    У зв’язку з прийняттям НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» у суб’єктів малого підприємництва виникло запитання: чи не поширюється згаданий стандарт і на них. Забігаючи наперед, повідомимо, що запитання не безпідставне, про нього й поговоримо в цьому матеріалі Перш за все пригадаємо, які підприємства на сьогодні потрапляють до категорії «мали...
  • 13 квітня 2013
    Юридична особа надає майно в оренду іншій юридичній особі. Для того щоб забезпечити виконання зобов’язання з повернення майна в належному стані, орендодавець вимагає перерахування відповідної грошової суми на його поточний рахунок. Чи можуть бути предметом застави грошові кошти, які орендар перераховує на рахунок орендодавця? ВІДПОВІДЬ: Законодавство не вст...
  • 13 квітня 2013
    Ми є підприємством приватної власності та платниками щомісячних авансових внесків із податку на прибуток. Під час сплати такого внеску за березень 2013 року ми помилково сплатили більшу суму, ніж потрібно. Чи буде така переплата врахована в разі сплати авансового внеску за квітень 2013 року, або лише за підсумками року? ВІДПОВІДЬ: Однозначно, що така сума п...
  • 13 квітня 2013
    Уперше про впровадження Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку заговорили в Україні ще 15 років тому, коли з’явилася Постанова КМУ «Про затвердження Програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів» від 29.10.1998 р. № 1706. Модернізація системи обліку та розкриття інформації в Україні почалася з прийняття З...
  • 12 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Туристичний збір — це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету (п. 268.1. Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради п...
  • 12 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    ДПІ у Солом’янському районі м. Києва ДПС з метою вдосконалення оперативного обліку податків і зборів, що надходять до бюджетів та державних цільових фондів, та контроль за справлянням яких здійснюється органами Державної податкової служби, інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 р. № 817 затверджено Порядок заповнення документів на ...
  • 11 квітня 2013
    (коментар до п. 2 листа Мінфіну України від 15.02.2013 р. № 31-08410-07/23-357/246, далі — лист № 246) Фахівці Мінфіну нагадали, у чому полягає інвентаризація забезпечень на виплату відпусток. Так, під інвентаризацією забезпечень варто розглядати перевірку обґрунтованості залишку зазначених сум на дату інвентаризації. Для цього залишок забезпечення на оплат...
  • 11 квітня 2013
    (коментар до п. 1 листа Мінфіну України від 15.02.2013 р. № 31-08410-07/23-357/246, далі — лист № 246) ...
  • 11 квітня 2013
    (коментар до п. 3 листа Мінфіну України від 15.02.2013 р. № 31-08410-07/23-357/246, далі — лист № 246) Спеціалісти Мінфіну вкотре наголосили, що оскільки МСФЗ приймає Рада з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, то Мінфін не надає їх тлумачення. Зазначимо, що такий же висновок був викладений у листі Мінфіну від 01.01.2013 р. № 31-08410-07-16/3187. ...
  • 11 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    У чому відмінність між особистим та відкритим ключами? Відмінність ключів полягає в тому, що особистий ключ є конфіденційною інформацією, тоді як відкритий у складі посиленого сертифіката має вільно розповсюджуватись через офіційний інформаційний ресурс АЦСК ІДД ДПС. Посилений сертифікат ключа – це документ, який засвідчує чинність і належність відкритого ...
  • 10 квітня 2013
    Це запитання хвилює бухгалтерів бюджетних установ, яким у квітні доводиться переобчислювати зарплату працівникам бюджетної сфери з оплатою за ЄТС. Адже на момент, коли особи, звільнені в січні–березні 2013 року, працювали, зарплату їм нараховували, виходячи із чинних на той момент нормативних актів. Тому й постає запитання: навіщо проводити перерахунок?...
  • 10 квітня 2013
    Під час перерахунку відпускних, пов’язаного з підвищенням зарплати, виникає найбільше труднощів. Це пов’язано з тим, що Постанова № 197 набула чинності 03.04.2013 р., але посадові оклади, уведені нею, діють з 1 січня 2013 р. У статті відповімо на запитання, що виникають у бухгалтерів бюджетних установ, та проілюструємо перерахунок зарплати, у т.ч. відпускних...
  • 9 квітня 2013
    Ні для кого не секрет, що надання послуг, як і здійснення будь-яких господарських операцій, потребує їх належного документального оформлення. На що слід звернути увагу при оформленні акта наданих послуг? Що варто взяти до уваги під час його складання? ...
  • 9 квітня 2013
    Ціноутворення вже багато років під пильною увагою державних органів. Це пояснюється, насамперед, прямою залежністю між рівнем цін, що встановлюються на соціально значущі товари, та основними соціально-економічними показниками. Відповідно й органи, що здійснюють контроль у зазначеній сфері, завжди були наділені досить широкими повноваженнями, які дозволяли їм...

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!