Аналітичні матеріали

Рубрикатор

Аналітичні матеріали. Аналітичні статті

Відображення в 2 колонки
  • 23 квітня 2013
    75% акцій нашого господарського товариства володіє госптовариство, частка держави в якому становить 100%. Як у 2013 році нам треба сплачувати дивіденди державі? ВІДПОВІДЬ: Урядовці щороку приймають на поточний рік базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності госптова...
  • 23 квітня 2013
    Сьогодні на календарі вже майже травень, тож саме час бухгалтеру поміркувати про подання податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2013 року. Ураховуючи положення п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), таких будуть одиниці, але розглянуті нами положення будуть доречними й для інших податків (зборів, платежів), для яких установлене п...
  • 23 квітня 2013
    (коментар до листа Міндоходів від 17.04.2013 р. № 1423/7/99-99-19-03-01-17) Висновок коментованого листа радує, та чи відповідає він нормам ПКУ? Згідно з абз. 8 п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо підприємство-десятимільйонник за результатами 2012 року не отримало прибутку (або отримало збиток), а за підсумками I кварталу 2013 року отриму...
  • 23 квітня 2013
    Я — фізособа-підприємець, працюю на єдиному податку (група 3). За якою формою декларації мені потрібно звітувати в першому кварталі 2013 року: за старою(затвердженою Наказом 1688) чи за новою (у редакції Наказу 1159)? ВІДПОВІДЬ: За перший квартал 2013 року фізособи-єдинники повинні подавати Податкову декларацію платника єдиного податку фізособи-підприємця (...
  • 22 квітня 2013
    (коментар до листа ДПСУ від 07.12.2012 р. № 6751/0/61-12/18-3115) Однозначно, неприбуткові установи й організації мають подавати Податковий звіт1 за підсумками року (без поквартального звітування). Про це наголосили податківці в листі ДПСУ від 07.12.2012 р. № 6751/0/61-12/18-3115. Для довідки Неприбутковими установами (організаціями) для цілей оподаткуван...
  • 22 квітня 2013
    (коментар до листа ДПСУ від 28.03.2013 р. № 7454/7/15-33-17-04) Уже не за горами річниця появи податкової накладної в електронній формі, а питання її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Єдиний реєстр) і досі залишається актуальним. Причиною цьому є доволі неоднозначне трактування норми Податкового кодексу України (далі — ПКУ), а саме ...
  • 22 квітня 2013
    Видавши коментовані листи, податківці тим самим вирішили продублювати відповідь на запитання, розміщене в підкатегорії 130.21 ЄБПЗ1: «Чи може електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну під час її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, належати різним особа...
  • 22 квітня 2013
    (лист Головного управління статистики в Тернопільській обл. від 01.04.2013 р. № 05/2-10/55) У коментованому листі управління статистики коротко узагальнило нещодавні зміни в правилах подання фінзвітності. А також уточнило, у яких одиницях виміру складати нові форми та як мають подавати фінзвітність суб’єкти малого підприємництва, зокрема й ПАТ. От лише пита...
  • 20 квітня 2013
    Справа в тім, що завжди спірним питанням було: чи можна вважати відрядженням поїздку працівника саме зі структурного підрозділу , адже про такий підрозділ у Інструкції про відрядження, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59 не мовиться жодного слова? ...
  • 20 квітня 2013
    Ваш контрагент (партнер) розташований в Гонконзі? Тоді вам не зайвим буде дізнатися про деякі нюанси, пов’язані з оподаткуванням операцій з вашим партнером...
  • 20 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    З 1 березня 2013 р. платники ПДВ ведуть Реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новою формою. У статті «Реєстр виданих та отриманих податкових накладних: нова форма — старий зміст» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 7–1 за 2013 р. ми детально розібрали зміни у формі Реєстру та новий порядок його заповнення, затверджений Наказом № 1340. Сьогодні ...
  • 20 квітня 2013
    Занесення записів про постачання товарів (послуг) неплатникам ПДВ (звичайним фізособам, приватним підприємцям, юрособам) у р. І Реєстру, безумовно, має свої особливості. Такі постачання, як правило, проводять на підставі: податкових накладних, складених за щоденним підсумком операцій; податкових накладних, оформлених на кожну окрему операцію з поста...
  • 20 квітня 2013
    Помилки… Як не прикро визнавати, але факт залишається фактом — від них не застрахований ніхто. Однак кожному під силу їх виправити. І помилки, допущенні під час заповнення Реєстру, не є винятком....
  • 20 квітня 2013
    Чи може фізична особа отримати довідку про власні доходи в органах ДПС із метою заповнення декларації про майновий стан і доходи?...
  • 20 квітня 2013
    Останнім часом передплатників газети «Інтерактивна бухгалтерія» усе частіше стало цікавити питання продажу нерухомого майна. А точніше вони «узріли» у пп. 1 п. 292.1 Податкового кодексу України можливість продавати нерухомість і водночас не платити від таких операцій єдиного податку. ...
  • 20 квітня 2013
    Коли подавати декларацію про валютні цінності, якщо сорокаденний термін подання квартальної звітності закінчується 10 травня 2013 року?...
  • 20 квітня 2013
    Ми — суб’єкти господарювання, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить 8 осіб і річний дохід не перевищує суми, еквівалентної 2 млн євро. Органи статистики наполягають на тому, що ми маємо подавати їм квартальну фінзвітість, хоча раніше ми звітували раз на рік. Тож, як усе ж таки суб’єкти мікропідприємництва мають по...
  • 20 квітня 2013
    Держархбудінспекція України з початку поточного року видала низку листів стосовно самочинного будівництва, а також переобладнання та перепланування приміщення. Для того щоб зекономити ваш час, ми зібрали їх в одному матеріалі, виокремивши цікаві моменти, на які слід звернути увагу. ...
  • 16 квітня 2013
    (коментар до листа ПФУ від 26.12.2012 р. № 31229/03-20) ПФУ уточнив, з якого моменту роботодавець може застосувати пільгову ставку ЄСВ (8,41%) до зарплати працівників-інвалідів. Нагадаємо ЄСВ для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, установлюється в розмірі 8,41% бази нарахування ЄСВ, визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про...
  • 16 квітня 2013
    (коментар до листів ПФУ від 05.03.2013 р. № 5835/03-30 та від 05.03.2013 р. № 5840/03-20) У коментованих листах ПФУ узагальнив роз’яснення щодо порядку нарахування, сплати та відображення у звітності ЄСВ фізособами-підприємцями на загальній системі оподаткування. Отже, для цих фізосіб установлено такі особливості нарахування та сплати ЄСВ. ...
  • 16 квітня 2013
    (коментар до листа ПФУ від 11.03.2013 р. № 6211/03-20) Питання щодо обкладання ЄСВ найманого житла для працівників підприємства, що розглянуте в коментованому листі, уже неодноразово підіймалося фахівцями ПФУ. Так, наприклад, у своєму листі від 08.11.2012 р. № 26026/03-20 ПФУ зазначає, що на підставі пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, зат...
  • 16 квітня 2013
    (коментар до наказу Фонду державного майна України від 05.03.2012 р. № 276, далі — Наказ № 276, чинний з 12.04.2013 р.) Поява цього документа продиктована деякими законодавчими змінами, а також необхідністю врегулювати певні питання, пов’язані із забезпеченням виконання зобов’язань орендарем, поверненням зайво сплаченої орендної плати й термінами її сплати....
  • 15 квітня 2013
    Напевно, ця історія не дійшла би до судових справ, якщо б не Запитання № 17 славнозвісної Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій із податку на прибуток і сплати податку у 2013 році, затвердженої наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1171. Щойно з’явилося згадане Запитання № 17, ми звернули вашу увагу (див. матеріал «Як платити...
  • 15 квітня 2013
    (коментар до листа ПФУ від 15.01.2013 р. №1074/03-20) ПФУ висвітлив деякі питання щодо нарахування ЄСВ і пояснив, як визначити: чи включати ті чи інші виплати у базу його нарахування. Подібні труднощі виникають насамперед стосовно виплат, які складно класифікувати за загальноприйнятим порядком для визначення бази ЄСВ. Нагадаємо! Для визначення виплат, як...
  • 15 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст. 295 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (...
  • 15 квітня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    У разі зміни, наприклад, прізвища, імені, місця проживання тобто даних, які вносяться до облікової картки форми № 1ДР або повідомлення форми № 1П (для осіб, які відмовилися від реєстраційного номера), необхідно повідомити податковий орган. Відомості надаються протягом місяця з дня виникнення таких змін. Внесення змін до Держреєстру здійснюється протягом: ‑ ...

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!