Оплата праці та трудові відносини: Аналітичні матеріали

Рубрикатор

Оплата праці та трудові відносини. Аналітичні статті

Відображення в 2 колонки
  • 30 червня 2013
    Працівнику в наказі про прийняття на роботу встановлено випробувальний строк — 3 місяці. Чи може адміністрація підприємства продовжити випробувальний строк іще на один місяць, щоб визначитися, чи підходить їй такий працівник? Чи потрібні якісь обґрунтування для цього, як оформити таке продовження та чи погоджувати з профспілкою?...
  • 30 червня 2013
    Працівника було прийнято на роботу з випробувальним строком, який він успішно пройшов, але через деякий час звільнився. Через 5 місяців після звільнення він звернувся з проханням знову прийняти його на роботу. Чи можна прийняти такого працівника з випробувальним строком?...
  • 30 червня 2013
    Хочемо взяти на роботу людину, яка приїхала з Німеччини, де має дозвіл на постійне проживання (роботодавцю потрібна людина, яка проживає в Німеччині та має українське громадянство). Організація, до якої наймають працівника, знаходиться в Києві, де й укладається трудовий договір. Чи можна такому працівнику встановити випробувальний строк?...
  • 30 червня 2013
    Чи можемо ми прийняти нашу ж працівницю на посаду заступника директора за сумісництвом із випробувальним терміном три місяці, якщо вона одинока матір з 11-річною дитиною? Чи можна з нею, як сумісником, укласти строковий трудовий договір?...
  • 30 червня 2013
    Підприємство прийняло на роботу випускників професійних навчально-виховних закладів і вищих навчальних закладів із випробувальним строком. Чи буде це порушенням і що за це загрожує?...
  • 30 червня 2013
    Чи треба працівнику після закінчення випробувального строку писати нову заяву на прийняття на роботу, якщо в наказі зазначено «прийнятий з випробувальним строком на термін з… по…»?...
  • 30 червня 2013
    Держслужбовців приймають на роботу до держоргану за результатами конкурсного відбору з тримісячним випробувальним строком. Трапляються ситуації, коли особа, яку прийнято на держслужбу, раніше працювала в іншому держоргані, де їй було встановлено ранг, і вона має стаж держслужби. Буває й таке, що рангу та стажу держслужби немає, але період попередньої роботи ...
  • 25 червня 2013
    (коментар до наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» від 16.05.2013 р. № 271, далі — Порядок № 271 )...
  • 19 червня 2013
    Стаття 39 Закону про зайнятість ще 01.01.2013 р. встановлювала, що право на передання персоналу одним роботодавцем (наймачем) для виконання роботи в іншого роботодавця здійснюється на підставі дозволу Державної служби зайнятості....
  • 13 червня 2013
    У зв’язку з ремонтом автомобіля на СТО водій підприємства не працював 4 робочих дні. У перший день простою він про це повідомив адміністрації підприємства. За колдоговором, оплату часу простою в таких випадках здійснюють у розмірі 2/3 тарифної ставки. Чи враховувати доплати та надбавки під час визначення суми оплати за час простою?...
  • 4 червня 2013
    (коментар до листа Мінсоцполітики від 25.04.2013 р. № 336/13/155-13) Якби це питання поставили кадровим працівникам, більшість із них сказали б: так, можна. Адже, як свідчить практика, не всі помітили, що вже діє новий Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07....
  • 3 червня 2013
    На підприємстві недержавної форми власності директор поїхав у відрядження в м. Дніпропетровськ на 37 к. дн. згідно з наказом про відрядження. Після повернення він привіз лише транспортні квитки. До того ж у результаті проведених переговорів було укладено договір із постачальником. Чи можна віднести добові за всі дні відрядження до податкових витрат чи лише з...
  • 1 червня 2013
    Роботодавець зобов’язаний створити своїм працівникам належні умови праці та забезпечити дотримання вимог законодавства, зокрема у сфері охорони праці. Про те, якими є обов’язки роботодавця та яка відповідальність передбачена за їх невиконання, дізнайтеся з наведених нижче відповідей на запитання...
  • 1 червня 2013
    Таке питання доволі часто виникає в бухгалтерів підприємств, зокрема у випадку, коли донараховано зарплату за минулий період чи навпаки — утримано зайво нараховані суми зарплати. Проте в нормативно-правових актах ці нюанси чітко не прописано. Розберімося...
  • 1 червня 2013
    Наказом від 23 грудня 2012 року працівника підприємства було звільнено з посади заступника директора з наукової роботи. Рішенням суду від 21.05.2013 р. працівника було поновлено на посаді заступника директора з наукової роботи. Оскільки зазначене рішення оскаржено в суді апеляційної інстанції, виплати за час вимушеного прогулу підприємством поки що не здійсн...
  • 31 травня 2013
    Закон про зайнятість, який діє з 01.01.2013 р., передбачає право на отримання роботодавцями пільг за сплаченими сумами ЄСВ у розмірах 50% і 100%. Про повернення сплачених сум ЄСВ у розмірі 50% відповідно до затвердженої постанови КМУ від 13.03.2013 р. № 153 ми писали в коментарі «Перша пільга по ЄСВ на старті: повертають 50%, але не раніше наступного року!» ...
  • 25 травня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить» — цю загальновідому істину пам’ятає кожен. Проте є ще й інша мудрість: «Хто попереджений, той озброєний». Тож краще вчасно дізнатися про помилки, яких припустилися інші, щоб уникнути їх у власній роботі Звичайно, в одній статті складно розглянути всі можливі помилки, яких припускаються у своїй роботі кадрови...
  • 25 травня 2013
    Працівник підприємства з 17 грудня 2012 р. по 16 січня 2013 р. перебував на курсах підвищення кваліфікації. Цей період йому було оплачено за умовами трудового договору як звичайні робочі дні. Чи буде це порушенням ст. 122 Кодексу законів про працю? ВІДПОВІДЬ: Так, у цьому випадку має місце порушення норм законодавства про працю. Пояснимо....
  • 25 травня 2013
    Працівник перебував у відрядженні у м. Києві. До рахунку за проживання в готелі йому включили туристичний збір. Про те, що йому потрібно було надати копію наказу про відрядження, він не знав. Чи можна йому компенсувати суму збору та включити її до податкових витрат? ВІДПОВІДЬ: Якщо питання про компенсацію суми, сплаченої як туристичний збір (далі — тур­збір...
  • 20 травня 2013
    Відповідь на запит редакції Лист Мінсоцполітики від 25.04.2013 р. № 433/13/84-13 Коментар На виконання ст. 12 Закону про оплату праці було затверджено Положення про оплату праці за час виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших професій, затверджене постановою КМУ від 28.06.1997 р. № 700 (далі — Положення № 700), яке визначає порядок оплати...
  • 20 травня 2013
    Працівника направили у відрядження до іншого міста на підприємство, на якому субота — робочий день (на основному місці роботи це вихідний). Як йому оплатити цей день? Яку відмітку проставляти в табелі в разі оплати за умовами трудового договору?...
  • 18 травня 2013
    (коментар до ухвали ВАСУ № К/9991/68142/12 від 15.01.2013 р. і постанови ВСУ № 21-95а13 від 02.04.2013 р.) Давнє як світ протистояння роботодавців із Фондом соціального захисту інвалідів (далі — Фонд): перші створюють робочі місця для інвалідів, як того й вимагає чинне законодавство, останні наполягають, що створити робоче місце замало, роботодавцю слід йог...
  • 11 травня 2013
    Матеріал у відкритому доступі
    Працівнику видали аванс на відрядження на особисту платіжну картку. Він повернувся з відрядження 05.04.2013 р., а звіт подав тільки 15 квітня. Які це матиме наслідки для працівника та підприємства?...
  • 11 травня 2013
    Чи може підприємство встановлювати працівникам гарантії, менші ніж передбачено Урядом для бюджетних установ, зокрема встановлювати добові в меншому розмірі? Відповідь: Госпрозрахункові підприємства не зобов’язані дотримуватися розмірів добових, передбачених Постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що ...
  • 2 травня 2013
    Централізована бухгалтерія (далі — ЦБ) входить до складу управління й є її відокремленим структурним підрозділом. Чи може спеціаліст апарату Головного управління освіти і науки облдержадміністрації (держслужбовець), на якого покладено ведення бухгалтерського обліку, здійснювати керівництво ЦБ?...
  • 30 квітня 2013
    Як оплатити листок непрацездатності працівнику за період із 30 квітня по 8 травня 2013 року, якщо на підприємстві згідно з розпорядженням КМУ та наказом керівника робочий день із п’ятниці 3 травня перенесено на суботу 18 травня? ВІДПОВІДЬ: У такому випадку допомогу виплачують за робочі дні, які припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприєм...

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!