Онлайн-конференції

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць

Тема конференції - Актуальні питання адміністрування ПДВ

Дата та час проведення - 23 листопада 2015 року з 10.00 до 11.00

Доброго дня, шановні учасники онлайн-конференції!

Зміни щодо електронного адміністрування ПДВ набрали чинності 1 січня 2015 року. З 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала на постійній основі.

Сподіваємося, що взаємне спілкування допоможе швидше зорієнтуватися в нюансах, які виникають у роботі системи електронного адміністрування ПДВ.

Заздалегідь дякуємо за поставлені запитання.

На запитання відповідає заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області Погосян Марина Лаврентіївна

Відповіді на запитання ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ доступні у тарифних планах «Стандарт» та «Преміум»
Для отримання доступу оберіть тариф та передплатіть

Ви також можете оформити передплату зателефонувавши за номером (044) 392 3202 або info@interbuh.com.ua
 
 
 
 
Питання користувачів

Як з 01.10.2015 р. нараховуватимуться штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних? Яким документом їх будуть нараховувати, в які строки підприємство має їх сплатити?

Наталя Лащенко,

Чи можна якимось чином оспорити суму на яку можна реєструвати податкові накладні, що отримана за витягом, якщо вона не відповідає приведеній формулі із ПКУ?

Єгор Д.,

На електронному рахунку на граничну дату сплати податкових зобов’язань не було необхідної суми для їх погашення. Коли на поточному рахунку з’явилися кошти ми суму, якої не вистачало перерахували напряму в бюджет, минаючи електронний рахунок. Зараз по витягу в рядку 1 прочерк. Що це може означати? Як діяти в такій ситуації?

Віктор,

Реєстраційної суми було достатньо аби заявити бюджетне відшкодування у серпні 2015 р., але підприємство включило всю суму від’ємного ПДВ в рядок 23.3 декларації з ПДВ та відповідно збільшився показник рядка 24. Чи можна в наступних звітних періодах заявити ці суми до бюджетного відшкодування? Чи аби це зробити доведеться подавати уточнюючий розрахунок до декларації за серпень?

Руслана П., бухгалтер

Подали уточнення податкового кредиту за чеками до декларації за липень. Чи збільшиться на цю суму реєстраційна сума (результат формули) і на яку дату?

Анастасія Матвійчук,

У 2015 році ПДВ перераховували не на електронний рахунок, а відразу в бюджет, підкажіть як нам виправити ситуацію? Чи будуть штрафні санкції за несплату, зважаючи на те, що ПДВ до бюджету все ж оплачували?

Ірина Л., головний бухгалтер

Питання, щодо збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ. Зокрема суми, що надходить від сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів - ця сума потрапляє у формулу під час розмитнення (факт перетину кордону, оформлення митної декларації) чи під час перерахування коштів митниці? Якщо, наприклад, товар буде розмитнюватися у жовтні, а суму ПДВ ми захочемо перерахувати раніше -у вересні? Сума потрапить у формулу у вересні чи у жовтні?

Лариса,

Чи можна податковий кредит за податковими накладними, вчасно зареєстрованими в ЄРПН, показати в наступних звітних періодах за періодом, в якому були складені такі податкові накладні (протягом 365 днів), керуючись абз. 4 п. 198.6 ПКУ?

Олег, бухгалтер

Чи накладатимуть штрафи із ст. 120-1ПКУ платників ПДВ – отримувачів за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування в ЄРПН, які передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг?

Богдан Н.,

Куди звертатися якщо некоректно відображаються дані у Витязі про стан рахунку, так як рядок 5 (загальна сума поповнення електронного рахунку) йде з мінусом. Хоча за усним роз’ясненням інспектора ніякого боргу за підприємством немає. Рядок 2 відповідно йде з мінусом на цю суму. Що робити, щоб виправити ситуацію і мати можливість реєструвати податкові накладні?

Ангеліна Куценко, директор

Збільшення або зменшення суму від’ємного ПДВ в декларації за червень 2015 р, шляхом подання уточнюючого розрахунку у жовтні. Чи вплине це на результат формули?

Ольга, помічник бухгалтера

У разі уточнення від’ємного ПДВ за звітні періоди до 01.02.2015 р. в липні 2015 р. Чи впливають такі уточнення (збільшення або зменшення) на суму ПДВ, на яку платник вправі зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН? Якщо так, то на яку дату проводять коригування такої реєстраційної суми? Як перенести суми такого збільшення або зменшення від’ємного ПДВ із уточнюючого розрахунку в декларацію з ПДВ за звітний період,в якому виправляється помилка (подано уточнюючий розрахунок)?

Антоніна Савичева,