Онлайн-конференції

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць

Тема конференції - Особливості обчислення та сплати податку на прибуток в умовах нових методів його адміністрування

Дата та час проведення - 14 лютого 2013 року з 10.00 до 11.00

На запитання читачів відповідатиме заступник начальника СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі — В. В. Тізул та фахівці СДПІ по роботі з ВПП ДПС.

Добрий день, шановні платники податків!

Сьогодні ми проводимо з вами Інтернет семінар на тему: «Особливості обчислення та сплати податку на прибуток в умовах нових методів його адміністрування».

Новий формат спілкування з платниками податків дозволяє надавати відповіді платникам в зручний для них час. Всі платники СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі надають звітність в електронному вигляді. Замість паперу, посередником між інспектором і платником став комп’ютер. Така тенденція продовжує поглиблюватися, оскільки це вимога сьогодення й тому наш семінар, присвячений особливостям обчислення та сплати податку на прибуток у 2013 році, ми проведемо за допомогою інтернет-ресурсу.

Головною новацією в адмініструванні податку на прибуток у 2013 є:
- з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно ставка податку на прибуток підприємств встановлена на рівні 19 відсотків. Для суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування - 5 відсотків;
- введення авансових платежів.

Пунктом 2 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України, передбачено, що платники податку на прибуток, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 ст.57 Кодексу, сплачують у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цьго податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев”ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, які настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Крім того, відповідно до абзацу четвертого п.57.1 ст.57 Кодексу платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сількогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків у яких доходи, що враховуються при визначенні об”єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий ) рік без подання податкової декларації.

У зв”язку з цим, наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 року №19 внесено зміни до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11 „Про бюджетну класифікацію”, а саме Класифікацію доходів бюджету доповнено новими позиціями для перерахування авансових внесків з податку на прибуток. Детальніше з новими кодами бюджетної класифікації та рахунками ви можете ознайомитись на нашому офіційному веб-сайті www.sdpi.od.ua

З 1 січня 2013 року набуває чинності ст. 39 НКУ, якій встановлені методи визначення і порядок застосування звичайної ціни. З вказаної дати втратить силу п. 1.20 Закону про прибуток, який залишався діючим з дати набуття чинності розділу III Податкового Кодексу України.

А зараз я надам відповіді на ті запитання які надійшли на нашу електронну адресу.

Відповіді на запитання ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ доступні у тарифних планах «Стандарт» та «Преміум»
Для отримання доступу оберіть тариф та передплатіть

Ви також можете оформити передплату зателефонувавши за номером (044) 392 3202 або info@interbuh.com.ua
 
 
 
 
Питання користувачів

Підприємство орендує частину виробничого приміщення у платника податку, який застосовує ставку 0% податку на прибуток. Чи включається до складу витрат сума сплачених орендних платежів? Якщо так, то до складу якої групи витрат вони належать?

Дмитрий Монин, администратор

Чи може підприємство застосовувати ставку 0% податку на прибуток підприємств, якщо основна частина працівників працює неповний робочий день? Як у такому випадку розраховувати розмір заробітної плати?

Татьяна Романовская, бухгалтер

Яким чином у бухгалтерському обліку відображаються авансові внески з податку на прибуток платниками які надають річну декларацію?

Ольга Карабецкая, головний бухгалтер

Чи включається до складу витрат підприємства сума коштів, сплачених аудиторській фірмі за роз’яснення окремих статей Податкового кодексу?

Елена Шеина, помощник бухгалтера

Ще одне питання: чи вважається бухгалтерська довідка достатньою підставою для підтвердження витрат з реалізації зворотних відходів, отриманих в процесі виробництва?

Ирина Захарова, заместитель главного бухгалтера

Підскажить, будь ласка, у якому рядку декларації відображаються витрати з реалізації зворотних відходів, отриманих в процесі виробництва?

Ирина Захарова, заместитель главного бухгалтера

Добрий день. Таке питання у мене: головне підприємство на умовах оперативного лізингу передає будівлі дочірньому підприємству. Чи включається до складу витрат головного підприємства вартість такої будівлі?

Инна Иванова,

Чи потрібно для визначення витрат платника податку на прибуток (покупця) при укладанні договору зазначати статус контрагента — платника єдиного податку?

Елена Омелько,

Як у податковому обліку підприємства - засновника відображаються кошти або вартість майна, які повертаються йому у разі виходу з числа засновників? Чи вважається виплатою дивідендів сума, що повертається, яка перевищує розмір внеску?

Елена Омелько,

добрий день. Скажіть будь ласка, чи вважається витратами підприємства внесення коштів до статутного фонду дочірнього підприємства?

Александр Петров,

1. Платники податку на прибуток, що мали дохід за 2012 рік менше ніж 10 млн. грн. подають декларацію за 2013 рік лише річну та не сплачують авансових внесків у березні 2012 - лютому 2013? 2. Якщо відповідь на перше питання ТАК, то яка сума податку буде врахована при складанні звіту про фінансові результати у кожному з кварталів, адже декларація складатися не буде. Чи вірним, в такому разі, буде обчислення податку на прибуток згідно даних бухгалтерського обліку, можливо з врахуванням податкових різниць?

Андрій Сафронов, Бухгалтер

Товариство з обмеженою відповідальністю орендує житлове приміщення для проживання своїх працівників у фізичної особи, яка є засновником цього товариства. Згідно з умовами укладених договорів працівники відшкодовують підприємству відповідну суму коштів за проживання. Чи включається до складу витрат підприємства сума коштів, сплачена засновнику за оренду приміщення? Чи враховується у складі доходів сума коштів, отримана від працівників за проживання?

Алена,

Чи можна подавати декларацію зі «старими» КВЕДами, якщо ФО-підприємець не провів їх перереєстрацію?

Ольга Будзей, бухгалтер

Якщо я є підприємцем-загальносистемником то чи можу відображати збитки в декларації про майновий стан і доходи?

Сергій Ковалевич, ПП

Чи можуть підприємці-загальносистемники відображати збитки в декларації про майновий стан і доходи?

Іванна Пономаренко, бухгалтер