Онлайн-конференції

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць

Тема конференції: Акцизний податок – 2016

Дата та час проведення - 18 березня 2016 року з 10.00 до 11.00

Доброго дня, шановні учасники онлайн-конференції! Згідно зі змінами до ПКУ, унесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, із 01.03.2016 р. запроваджуються система електронного адміністрування реалізації пального та Єдиний реєстр акцизних накладних.

Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального.

Період із 01.03.2016 р. до 01.04.2016 р. є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною в ст. 232 ПКУ.

Пропонуємо вам долучитися до онлайн-конференції.

Сподіваюся, що взаємне спілкування допоможе вам швидше зорієнтуватися в змінах до податкового законодавства.

Заздалегідь дякую за поставлені запитання.

На запитання громадян відповідатиме заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Дмитро Ігорович Хандусенко.

Відповіді на запитання ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ доступні у тарифних планах «Стандарт» та «Преміум»
Для отримання доступу оберіть тариф та передплатіть

Ви також можете оформити передплату зателефонувавши за номером (044) 392 3202 або info@interbuh.com.ua
 
 
 
 
Питання користувачів

Сільгосппідприємство закуповуємо ПММ для виробничих потреб: оранка, збирання та перевезення с/г продукції. До цього процесу залучають сторонніх підрядників, в баках яких після закінчення робіт залишається ПММ. Чи буде реалізація ПММ, що залишається в баках автомашин, комбайнів, розглядатись як об'єкт оподаткування акцизним податком і призведе до необхідності реєструватись платником даного податку з подальшим його електронним адмініструванням? Чи вправі ми безкоштовно передати ПММ з даних запасів сільським радам, школам і т.п., в вигляді спонсорської допомоги та чи є об'єктом оподаткування акцизним податком така операція, яка також потребує електронного адміністрування?

Гліб Б.,

Занимаемся розничной торговлей ГСМ. В расходной накладной итоговая сумма содержит акциз, т.к. мы включаем его в стоимость товара. Как правильно формировать налоговые накладные, нужно снимать розничный акциз или нет?

Виктория Иванько,

Імпортуємо підакцизний товар (автохімія) з кодом 3811900000, акцизний податок сплачуємо на митниці. Товар продаємо юридичним фірмам (оптова торгівля). Чи потрібно нам реєструватися платниками акцизного податку, надавати акцизну накладну? Де нам вказувати, що це підакцизний товар та яку звітність складати?

Галина Загоруйко, директор

Якщо підприємець не встиг зареєструватись платником акцизного податку та реалізовує дизельне пальне, яка передбачена відповідальність згідно діючого законодавства?

Сергій,

Какие могут быть основания для проведения внеплановых проверок предприятий, которые занимаются реализацией топлива?

Павел Сергеевич,

Які штрафні санкції застосовуються до платників акцизного податку за порушення термінів реєстрації акцизних накладних, та у яких розмірах?

Андрій, м. Одеса,

У який термін необхідно зареєструвати акцизні накладні у Єдиному реєстрі?

Іван Якович, бухгалтер

Наше предприятие заключило договор хранения топлива с другим предприятием и на его основании осуществляем отгрузку топлива. Являются ли эти операции реализацией топлива?

Петр, бухгалтер

Акцизні накладні складаються при кожній операції з реалізації палива чи одна накладна за всі операції протягом дня?

Ольга Іванівна, бухгалтер

Підкажіть, реалізація палива підлягає оподаткуванню акцизним податком у будь-яких обсягах? Дякую

Клавдія Василівна, Одеська область,

Доброго дня. Підкажіть операції з роздрібного продажу бензину у невеликих обсягах відносяться до реалізації пального?

Людмила Миколаївна, головний бухгалтер

Скажите пожалуйста можно ли корректировать акцизные накладные в случае возврата топлива реализатору?

Наталья Леонидовна, бухгалтер

Добрый день. Вопрос по заполнению акта инвентаризации горючего. У нас есть одна АЗС, которую арендуем у другого предприятия. Что писать в графах 16-18 и 19-20? Если я укажу другое предприятие в гр.19-20, ему не предъявят требование о регистрации плательщиком акцизного налога (тем более, что арендодатель — единщик)?

Мария Давиденко, директор

Если предприятие производит подакцизные товары — нефтепродукты и продает их в розницу. В таком случае мы должны платить акциз на производство по специфической ставке и дополнительно розничный акциз?

Петренко Е.Д.,

Надо ли регистрировать в СЕА РП акцизную накладную, выписанную на неплательщика акцизного налога?

Анна Ч.,

До 20-го березня слід подати до податкової акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адреси об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального (п. 9 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ). 20.03.16 р. припадає на вихідний день. Чи буде порушенням, якщо подати акт у понеділок — 21.03.2016 р., якщо так, то які санкції до нас можуть бути застосовані?

Валентина Волошко,

У нас несколько АЗС. Кака регистрировать АН: по каждой АЗС или по видам топлива общим количеством? По каждой АЗС, но раз в месяц одну накладную?

Ольга, помощник руководителя

Постачальник виписав ТТН з літрами/тонами, довідково зроблено запис: при темп. 15 густина така-то, літраж такий-то, тобто відрізняється від виданого. Що робити в такій ситуації: оприбутковувати по фактичній густині, а акцизну накладну виписувати по густині при 15 градусах?

Володимир,

Де знайти коефіцієнти переведення ваги пального (кг, т) в одиниці об’єму — літри, приведені до 15°С? Якщо можна, наведіть коефіцієнти для найпоширеніших марок пального.

Володимир,

Якщо підприємство не подало заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, але попри це здійснює його продаж, як у такому випадку визначати базу оподаткування з 1 березня 2016 р.?

Інна, бухгалтер ТОВ

Маємо залишки уайт-спіриту для внутрішнього використання, чи обов’язково його вказувати в акті інвентаризації, якщо ми не плануємо його реалізовувати? Чи треба реєструватися платниками акцизного податку?

Золотов В.О., підприємець

Здравствуйте! У нас АЗС. Данные на какое предприятие указывать в колонках 19-20 акта инвентаризации горючего: поставщика, покупателя, себя?

Олег,

Доброго дня!Наше підприємство має намір займатися оптовим продажем засобів для догляду за автомобілями (олив, рідин, продуктів автохімії, серветок тощо). Чи треба нам реєструватися платниками акцизного податку, як це зробити, як продавати цей товар, чи складати акцизну накладну, яку звітність подавати?

Володимир П., директор підприємства

Производитель подакцизных товаров передает их на реализацию по договору комиссии. Когда возникают обязательства по акцизу: в момент передачи продукции комиссионеру или на дату отчета комиссионера?

Ирина Борисенко, главный бухгалтер