Новости публикуются на языке оригинала

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо дійсності первинних документів бухгалтерського та податкового обліку) (№ 4959).

Таким законопроектом із метою однакового врегулювання відносин щодо підстав визнання недійсними первинних документів, які використовуються для податкового та бухгалтерського обліку, пропонується доповнити п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV новим абзацом, згідно з яким:

первинні документи вважаються недійсними та не можуть бути використані з метою бухгалтерського обліку в разі встановлення судом за позовом контролюючого органу факту нездійснення господарської операції, стосовно якої такі первинні документи були складені, та факту заповнення їх не вповноваженою на це чи невстановленою особою.

На думку законотворця, прийняття такого законопроекту дозволить зменшити податковий тиск на платників податків із боку фіскальних органів та сприятиме підвищенню легкості ведення бізнесу в Україні.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»