Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в підкатегорії 108.05 системи «ЗІР» розглянула питання стосовно необхідності подання звітності з єдиного податку юридичними особами (група 3), що не мають показників чи об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню).

Так, контролери роз’яснили: щоквартальне відображення факту неперевищення встановленого обсягу доходу в податковій декларації є показником, який підлягає декларуванню суб’єктом господарювання як платником єдиного податку.

Щоквартальне декларування показника дотримання критерію стосовно неперевищення встановленого обсягу доходу 5 млн грн визначає податковий (звітний) період, у якому відбулося перевищення допустимої суми доходу, а також період, у якому суб’єкт господарювання має перейти на сплату інших податків і зборів. Тим самим забезпечується контроль правомірності перебування суб’єкта господарювання на спрощеній системі оподаткування.

Інакше кажучи, контролери, хоча й не прямо, однак наголосили, що звітувати з єдиного податку необхідно незалежно від наявності показників чи об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»