Новости публикуются на языке оригинала

На своєму офіційному веб-сайті Мінфін повідомляє, що в липні подасть на розгляд Кабінету Міністрів законопроект щодо удосконалення податкової системи. Його головною метою є спрощення адміністрування, зменшення маніпуляцій у ДФС та, відповідно, тиску на бізнес.

Під час створення плану були враховані пропозиції від народних депутатів, бізнесу й громадських експертів. Водночас Мінфін розповідає, що буде в самому законопроекті та як це вплине на бізнес.

Адміністрування податків:

 • оптимізація структури та функцій ДФС — сприятиме зменшенню позапланових перевірок;
 • запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків — скоротить вплив людського фактора й тим самим зменшить корупцію;
 • перехід до однорівневої системи апеляційних оскаржень рішень ДФС — посилить захист бізнесу;
 • передання права на письмові податкові консультації від ДФС Мінфіну — зменшить маніпуляції й розбіжності в трактуванні податкового законодавства.

ПДВ:

 • запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ — допоможе вирішити проблему зі своєчасним поверненням ПДВ;
 • удосконалення системи електронного адміністрування ПДВ — зробить процес більш прозорим і зручним для бізнесу.

ПДФО:

 • розширення переліку витрат фізичної особи — підприємця (далі — ФОП) від провадження господарської діяльності на суми акцизного податку, сплачені під час роздрібної торгівлі підакцизними товарами, — спростить ведення бізнесу;
 • надання права фізичній особі звернення до контролюючого органу для отримання консультативної допомоги під час заповнення річної податкової декларації — спростить подання декларацій і сприятиме зменшенню кількості помилок.

Єдиний податок:

 • під час сплати податків ФОП зможуть не враховувати працівників, які призвані на військову службу, — надасть додаткові можливості для мікро та малих підприємств наймати більше працівників і при цьому не платити більше податків.

Акцизний податок:

 • відміна акцизного податку для тих, хто продає пальне в малих ємностях, — зменшить податки для малого бізнесу;
 • звільнення від обкладення акцизним податком тютюнової сировини тютюново-ферментаційних заводів, а також додаткове стимулювання вирощування такої сировини в Україні (звільнення від оподаткування вирощування й переробки тютюнової сировини) — зменшить податки й стимулюватиме інвестиції та нові робочі місця.

Плата за спеціальне використання води:

 • скасування рентної плати за спеціальне використання води для всіх, окрім первинних водокористувачів (водоканали) — зменшення податків для вторинних водокористувачів;

Особливості оподаткування в зоні АТО:

 • урегулювання питання сплати окремих податків (ПДВ, ПДФО, акцизного податку, єдиного податку й податку на майно) на території проведення АТО й тимчасово окупованій території шляхом установлення особливих правил їх адміністрування — зупинить нарахування штрафів, звільнить від сплати місцевих податків частину підприємств.

Що далі?

Після схвалення проекту закону Кабінетом Міністрів його буде подано на розгляд Верховної Ради. У міжсесійний період проект надалі обговорюватиметься з бізнесом і громадськістю з метою формування єдиної позиції до розгляду Верховною Радою.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»