Новости публикуются на языке оригинала

Контролери Київської області на офіційному порталі ДФСУ роз’яснили:

у разі подання декларації акцизного податку (далі — Декларація) із зазначенням податкового зобов’язання без розподілу за кодами КОАТУУ в розділі Ґ (за кодом операції Ґ2), вона не може вважатися податковою декларацією.

Платник має право подати коректно заповнену звітну нову або звітну Декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання чи оскаржити рішення контролюючого органу про відмову в прийнятті Декларації в порядку, передбаченому ПКУ. Водночас подання додатка 8 у складі звітної Декларації не передбачено.

У разі виявлення помилки під час визначення податкових зобов’язань за певним КОАТУУ (у додатку 6 до розділу Ґ та за кодом операції Ґ2 розділу Ґ) платнику слід уточнені показники зазначити в складі податкової Декларації за будь-який наступний податковий період або подати уточнюючу Декларацію із двома додатками 8 до розділу Ґ (для помилкового КОАТУУ й виправленого).

На суму заниження податкового зобов’язання нараховуються передбачені ПКУ штрафні санкції й пеня, котрі мають бути сплачені на розрахунковий рахунок відповідного КОАТУУ.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»