Новости публикуются на языке оригинала

Міністерство юстиції України в листі від 25.04.2016 р. № 3422/8/32-16 зауважило: слід розмежовувати набуття речових прав та їх обтяжень територіальною громадою села, селища, міста, району в місті, щодо яких органи місцевого самоврядування здійснюють функцію управління, і набуття речових прав та їх обтяжень юридичною особою — суб'єктом державної реєстрації, із яким державний реєстратор перебуває в трудових відносинах.

У разі проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень за територіальною громадою села, селища, міста, району в місті в особі певного органу місцевого самоврядування на державного реєстратора, який перебуває в трудових відносинах із відповідним виконавчим органом місцевого самоврядування, не поширюються дії норм Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. № 1952-IV (даліЗакон № 1952) щодо обмеження проведення реєстраційних дій.

Нагадаємо!

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 10 Закону № 1952, державний реєстратор не має права приймати рішення про державну реєстрацію прав у разі, якщо речове право на нерухоме майно, обтяження такого права набуваються, змінюються чи припиняються за суб'єктом державної реєстрації прав, із яким державний реєстратор перебуває в трудових відносинах або засновником (учасником) якого він є. За таких обставин державна реєстрація проводиться іншим державним реєстратором.

Водночас фахівці Мін’юсту повідомили, що зазначені вище обмеження не діють також у разі проведення реєстраційних дій щодо комунального підприємства, утвореного органом місцевого самоврядування, державним реєстратором, який перебуває в трудових відносинах із відповідним виконавчим органом місцевого самоврядування.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»