Новости публикуются на языке оригинала

Міністерство юстиції України наказом від 10.06.2015 р. № 1657/5 затвердило Порядок надання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і громадських формувань (далі — Порядок).

Зокрема п. 3 Порядку визначено, що відомості з ЄДР надаються в паперовій або електронній формі, що мають однакову юридичну силу та містять обов’язкове посилання на ЄДР, окрім документів, що містяться в реєстраційній справі та надаються в паперовій формі.

У паперовій формі надаються:

  • виписка з ЄДР;
  • витяг із ЄДР
  • документи, які містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної, фізичної особи — підприємця (далі — реєстраційна справа), котрі надаються державним реєстратором суб’єкта державної реєстрації, що відповідно до закону вповноважений зберігати реєстраційні справи в паперовій формі, шляхом виготовлення копій таких документів із проставлянням підпису та печатки державного реєстратора на кожній сторінці.

В електронній формі надаються:

  • відомості з ЄДР через портал електронних сервісів;
  • відомості з ЄДР у форматі бази даних або в іншому форматі в режимі реального часу на підставі договорів, укладених із технічним адміністратором ЄДР.

Виписка, витяг із ЄДР у паперовій формі надаватимуться за запитом заявника шляхом звернення до вповноваженого суб’єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг або нотаріуса. Уповноважена особа суб’єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг, нотаріус за допомогою програмних засобів ведення ЄДР формуватимуть і роздруковуватимуть запит, на якому заявник проставлятиме власний підпис (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ньому).

Водночас Мін’юстом установлено: до впровадження програмного забезпечення ЄДР, що забезпечуватиме формування та друк запитів на отримання відомостей із цього реєстру, такі запити подаватимуться заявником шляхом заповнення бланка встановленої форми українською мовою друкованими літерами ручкою або за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»