Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Закарпатській області звертає увагу, що до початку експлуатації стаціонарного котла необхідно отримати дозвіл на здійснення викидів із зазначеними в ньому лімітами незалежно від обсягів шкідливих речовин, що виділяються (ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 р. № 2707-ХІІ).

Котли належать до групи 3 стаціонарних джерел: вони не підлягають державному обліку через невисокі обсяги забруднюючих викидів, і на них не впроваджуються екологічно безпечні технології та методи управління. Строк дії дозволів на викиди об’єктами групи 3 — необмежений. Дозволи на об’єкти групи 3 видаються підприємствам безоплатно обласними держадміністраціями після подання необхідних документів до дозвільних центрів (п.п. 3, 5 Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 р. № 302). Питання щодо видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не належать до компетенції органів фіскальної служби.

Отже, платник екологічного податку, який не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, самостійно визначає обсяги викидів і ставки податку.

При цьому до суб’єкта господарювання застосовуються штрафні (фінансові) санкції, визначені ст. 123 ПКУ, у разі коли дані перевірки свідчать про заниження податкового зобов’язання в результаті неправильно застосованої суб’єктом господарювання ставки екологічного податку.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»