Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 20.05.2016 р. № 17612/7/99-99-15-03-02-17 розглянула питання щодо порядку відображення в податковій звітності з ПДВ операцій суб’єкта спецрежиму обкладення ПДВ із надання іншим сільгосппідприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу.

Так, перелік послуг, які можуть надаватися суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у пп.пп. 209.17.14 та 209.17.15 ПКУ з урахуванням пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, прописаних у Методологічних основах.

Крім того, застосування спеціального режиму обкладення ПДВ під час здійснення операцій із постачання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можливе за умови, якщо такі послуги:

  • надаються особою, зареєстрованою як суб’єкт спеціального режиму обкладення ПДВ;
  • пов’язані винятково з допоміжною діяльністю в рослинництві, облаштуванні ландшафту;
  • надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільгосппідприємству, яке надає послуги), оскільки з переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані в інших осіб.

Своєю чергою, сільськогосподарська техніка не може передаватися у фінансову оренду (лізинг).

У разі дотримання перелічених вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ іншим сільгосппідприємствам, відображається суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0121».

Якщо ж зазначені послуги надаються суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ суб’єктам господарювання, які не є сільгосппідприємствами, то їх обсяг відображається суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»