Новости публикуются на языке оригинала

ВСУ в постанові від 26.04.2016 р. у справі № 21-6574а15 розглянув справу за позовом підприємства до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

У позовній заяві йшлося про те, що Фонд вважає неправомірною витратою страхових коштів те, що ПАТ здійснило їх виплату по 876 листкам непрацездатності тим працівникам, останній день непрацездатності яких припадав на нічну зміну.

Тобто, на думку Фонду, якщо останній день непрацездатності особи припадає на нічну зміну, яка триває із 19-ї до 7-ї години наступного дня, за рахунок коштів Фонду підлягає оплаті лише перша частина такої зміни (із 19-ї до 24-ї години), а друга частина починаючи з опівночі й до 7-ї години ранку має бути оплачена за рахунок підприємства.

Суд установив: якщо п’ятий день непрацездатності застрахованої особи припадає на нічну зміну, яка розпочинається цього дня, а закінчується наступного, оплата такого дня (зміни) тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок підприємства.

Якщо ж, починаючи з шостого дня непрацездатності, допомога застрахованій особі виплачується Фондом і останній день непрацездатності припадає знову ж таки на нічну зміну, оплата такого дня (зміни) тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок Фонду.

У справі, що розглядається, суди встановили: згідно із графіками роботи, нічні зміни на підприємстві визначені без розбивки їх на частини, ці зміни у графіках відображені як «Н» у день їх початку, підсумований облік робочого часу чи його облік у годинах на підприємстві не застосовується.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»