Новости публикуются на языке оригинала

НБУ постановою Правління від 25.05.2016 р. схвалив постанову № 332 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 березня 2016 року № 140». Про це інформується на сайті НБУ.

Цією постановою НБУ скорочує строк депонування вповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів не раніше третього операційного дня (режим Т+2). Відтепер здійснити таку купівлю можна буде починаючи з наступного операційного дня (режим Т+1) після попереднього депонування гривні.

Як і раніше, проведення таких операцій вимагатиме підтвердження з боку НБУ для запобігання непродуктивному відтоку капіталу. Але якщо досі строки перевірки контрактів і строки попереднього депонування гривні збігалися, то відтепер вони можуть відрізнятися.

Здійснити купівлю валюти можна буде на другий день після надання НБУ інформації для підтвердження операції (режим Т+2), але клієнти додатково матимуть дві можливості:

  1. Перерахувати кошти у гривні на окремий рахунок за день до підтвердження НБУ можливості проведення купівлі валюти та провести купівлю в день підтвердження від НБУ.
  2. Перерахувати кошти на окремий рахунок за день до дати купівлі іноземної валюти після отримання підтвердження НБУ можливості провести купівлю валюти. Таке підтвердження чинне протягом 30 днів.

Водночас уповноважені банки повинні будуть надавати НБУ інформацію щодо загального обсягу гривні, задепонованої для майбутньої купівлі валюти за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ. При цьому така інформація має подаватися в той же час, що й інформація щодо загального обсягу обов’язкового продажу, запланованого на наступний робочий день. А саме — до 18:15 поточного дня.

Зміни набирають чинності з 1 червня 2016 року та діють до 8 червня 2016 року включно.

 

P.S. Після 8 червня 2016 року мають бути подовжені чи послаблені валютні обмеження, передбачені постановою Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.03.2016 р. № 140.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»