Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Харківській області в листі від 12.05.2016 р. № 2799/10/20-40-12-03-14 нагадало: згідно із п. 126.1 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • у разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • у разі затримки понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Водночас контролери відзначили: п. 31 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ (згідно з яким за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій із податку на прибуток підприємств і повноти його сплати не застосовуються) не передбачене звільнення від штрафних (фінансових) санкцій у разі несплати узгоджених сум грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»